• Start
  • Wiadomości
  • Więcej kursów w szczycie, zdublowane pojazdy - zmiany w komunikacji sprawdzaj na bieżąco

Więcej kursów w szczycie, zdublowane pojazdy - zmiany w komunikacji miejskiej od środy, 25 marca

Ograniczenia sanitarne wprowadzone 24 marca rozporządzeniem rządu dotyczą m.in. komunikacji publicznej. Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku informuje o kolejnych korektach w rozkładach jazdy - od środy 25 marca 2020 roku, odbywać się będzie więcej połączeń w porannym szczycie. Część kursów wykonają dwa pojazdy równocześnie. Dynamika wprowadzanych rozwiązań jest na tyle duża, że ZTM publikuje je w jednym, stale aktualizowanym komunikacie na swojej stronie internetowej.
24.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Sytuacja w pojazdach komunikacji miejskiej w Gdańsku, jak i w całej Polsce zmienia się dynamicznie
Sytuacja w komunikacji miejskiej w Gdańsku, jak i w całej Polsce zmienia się teraz bardzo dynamicznie
Paweł Marcinko/KFP

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku nieustająco pracuje nad rozkładami jazdy komunikacji miejskiej, tak by sprostać wytycznym rozporządzenia rządu dotyczącym transportu publicznego (w pojeździe może być wypełnione maks. 50 proc miejsc siedzących - stojące nie są dopuszczone). Korekta jest na tyle dynamiczna, że ZTM odsyła do zbiorczego komunikatu na swojej stronie internetowej, w którym prowadzane są zmiany dotyczące zmian w kursach poszczególnych linii.

 

Wspólny bilet na komunikację miejską i kolej już od 25 marca

 

Na konferencji prasowej, 24 marca 2020 r., premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o kolejnych ograniczeniach związanych z ogłoszonym stanem epidemii. Nowe rozporządzenie rządu mówi o zakazie wychodzenia z domu (wyjątkiem jest praca i niezbędne zakupy) oraz o zakazie gromadzenia się - w liczbie powyżej dwóch osób.WIĘCEJ: Koronawirus. Trójmiasto, Warszawa, Kraków, Mediolan, Wuhan - mniej samochodów na ulicach


Decyzją rządu, ograniczenia dotyczą też poruszania się komunikacją publiczną: zajęte mogą być tylko miejsca siedzące, a pojazd może być wypełniony maksymalnie do 50 proc.

- Aby zminimalizować napełnienia, wybrane kursy linii: 2, 3, 5, 6, 9, 111, 115, 124, 127, 132, 148, 154, 158/258, 162, 167, 168, 175, 199, 210 i 227 w szczycie porannym zostaną wykonane równocześnie przez dwa pojazdy - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.


Rozkłady jazdy dostępne są w tym linku https://ztm.gda.pl/rozklady/ 

Pobierz listę kursów obsługiwanych przez dwa pojazdy równocześnie (link: https://ztm.gda.pl/download/2020-03/398.pdf

 

AKTUALIZACJA: Ograniczenie wychodzenia z domu od dzisiaj do soboty 11 kwietnia - nowa decyzja rządu

 

 

Zawieszone zostaną linie 100 i 195, a w soboty, niedziele i święta także linia 108.

Dodatkowe zmiany (w tym ograniczenia kursowania) będą dostępne w specjalnych komunikatach na stronie https://ztm.gda.pl/

 

Uwaga! WSPÓLNY BILET: Z każdym imiennym biletem okresowym ZTM, który obowiązuje na obszarze Gdańska, można jechać także pociągami SKM i POLREGIO w granicach Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przy sobie gdańskiej Karty Mieszkańca podpisanej imieniem i nazwiskiem. Honorowanie biletów ZTM w pociągach SKM/POLREGIO - od środy, 25 marca 2020 roku.