• Start
  • Wiadomości
  • Wideoklip o wolności. Zobacz, jak stolica przygotowuje się do obchodów 4 czerwca

Wideoklip o wolności. Zobacz, jak stolica przygotowuje się do obchodów 4 czerwca

Nie tylko Gdańsk, ale też wiele innych polskich miast przygotowuje się do obchodów 30 rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów, które otworzyły naszemu krajowi po czasach komunizmu drogę do wolności. Warszawa wypuściła właśnie do sieci specjalnie przygotowany wideoklip.
23.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Bovska śpiewa Kocham wolność
Bovska śpiewa "Kocham wolność"
źrodło: Youtube/Warszawa


„Kocham wolność” to słynny przebój zespołu Chłopcy z Placu Broni. Teraz w związku z datą pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 r. utwór nabiera dodatkowych kontekstów. Miasto Warszawa, które aktywnie włączyło się w obchody wyprodukowało specjalny wideoklip.
Utwór w nowej aranżacji pokazuje stolicę, jej znane współczesne plenery i ludzi. Zwraca też uwage oryginalna choreografia. Wykonawczynią jest Bovska. Spot można zobaczyć na oficjalnym youtubowym profilu Warszawy, gdzie jest też krótka informacja:

Kocham, rozumiem i oddać jej nie umiem – tak o niej w utworze „Kocham wolność” śpiewali Chłopcy z Placu Broni. Dziś, niezależnie od wieku, tego czym się zajmujemy i jak wyglądamy, wolność definiuje jacy jesteśmy. Jak zachowujemy się kiedy mamy jej poczucie, i co nas wtedy łączy. A łączy nas także Warszawa – miasto, w którym żyjemy, możemy być sobą i cieszyć się każdą chwilą.

Wykonanie: Bovsk. Aranżacja: Jan Smoczyński & Bovska. Choreografia: Urszula Skośkiewicz. Koncepcja i realizacja: Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek/Panato.

Zobacz spot:O zbliżającej się rocznicy, jej obchodach i specjalnie przygotowanym wideoklipie pisze też na swoim facebookwym profilu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.Logo obchodów, które zaprojektował Jerzy Janiszewski (twórca słynnego loga Solidarności) każde miasto może wykorzystać i spersonalizować zgodnie z własnymi potrzebami. Gdańsk udostępnił je każdemu samorządowi, który chciałby uczcić tę datę.

 

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?