• Start
  • Wiadomości
  • Weź udział w Music Jam i stwórz pejzaż dźwiękowy Gdańska

Weź udział w Music Jam i stwórz pejzaż dźwiękowy Gdańska

Music Jam to święto muzyki i technologii w jednym. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 listopada 2022, od godz. 9 do 21, w Instytucie Kultury Miejskiej. Przed uczestnikami 10-godzinny maraton tworzenia, remiksowania i zabawy z muzyką i kodem oraz ambientowymi dźwiękami miasta. Obowiązują zapisy, koszt udziału to 30 zł.
( 20.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Music Jam w Instytucie Kultury Miejskiej. Zdjęcie z warsztatów
Music Jam w Instytucie Kultury Miejskiej. Zdjęcie z warsztatów
mat. IKM

Znamy nominowanych młodych twórców do Nagrody w dziedzinie kultury

Forma projektu, który powstanie w trakcie wydarzenia jest dowolna: może to być nowy utwór, wizualizacja czy aplikacja, ważne, by łączył muzykę i nowe technologie. Za najlepsze dzieła, które powstaną przewidziano nagrody finansowe – vouchery do sklepu muzycznego. Wydarzenie odbędzie się 26 listopada, od godz. 9 do 21, w Instytucie Kultury Miejskiej. Obowiązują zapisy, koszt udziału to 30 zł, wejściówki można kupić na portalu Evenea.

- Music Jam to okazja by poznać nowe osoby o podobnych zainteresowaniach i stworzyć z nimi wyjątkowy projekt muzyczny – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej. - Praca podczas hackathonu odbywa się w parach, zespołach lub solo. Najważniejszą zasadą wydarzenia jest to, że współpracujemy, inspirujemy się i pomagamy sobie wzajemnie. Każdy powinien mieć swój sprzęt: laptop, instrumenty, mikrofony, słuchawki i inne narzędzia do tworzenia muzyki. IKM zapewnia prąd, WI-FI, miejsce do pracy, ciepły posiłek, doborowe towarzystwo i inspirującą atmosferę. 

Music Jam to hackathon, czyli święto muzyki i technologii w jednym
Music Jam to hackathon, czyli święto muzyki i technologii w jednym
mat. IKM

Tematem Music Jamu są (nie)zwykłe dźwięki miasta. Zachęcamy do poeksperymentowania z dźwiękami wokół: nagraniami z ulicy, domu, pracy, dźwiękami miasta nocą i gwarem zatłoczonych ulic. Stwórzmy pejzaż dźwiękowy Gdańska - na własnych zasadach! Zespoły lub indywidualni twórcy, którzy zgłoszą swoje prace do konkursu mają szanse na nagrody. Przyznane zostaną 3 vouchery do jednego z muzycznych sklepów internetowych. Pula nagród to 2000 zł. 

Dodatkowo, zespół Searching for Management, który zagra podczas afterparty w klubie Czudner Spot na Dolnym Mieście, zaprosi zespół, którego projekt uzna za najciekawszy do nagrania wspólnego utworu w wytwórni 33 records.

W Jury konkursu zasiadają: Karina Rojek (Instytut Kultury Miejskiej), Marcin Młyński (Fundacja Code:ME, Hackerspace Trójmiasto), Łukasz Skotarek (Dreat Music&Code, Hackerspace Trójmiasto), Oskar Pryczyniec (Klub Bunkier), DYGA, czyli Gosia Wojciechowska, DJ-ka (Klub Pro TONE), Jakub Szwarc i Michał Ruksza (Zespół Searching for Management).

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Code:ME, Hackerspace Trójmiasto.

Szczegóły, harmonogram i regulamin są dostępne na stronie wydarzenia tutaj.

 

TV

680 lat temu rozpoczęła się budowa Bazyliki Mariackiej w Gdańsku