Warsztaty dla mężczyzn doświadczających przemocy

Zjawisko przemocy dotyka także mężczyzn. Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oferuje panom - mieszkańcom Gdańska doświadczającym agresji - specjalistyczne, bezpłatne wsparcie. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 14 czerwca. Warsztaty odbędą się 20 czerwca.
23.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
mężczyzna w garniturze trzyma w dłoni telefon
Aby zapisać się na warsztaty, wystarczy zadzwonić pod numer Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku
fot. Pixabay / autor: Niekverlaan

Masz problemy rodzinne? Do końca maja korzystaj z bezpłatnych porad psychologów

Specjalistki i specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapraszają na pomocowe, profilaktyczne warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przeciwdziałać przemocy domowej, gdzie można uzyskać np. psychologiczne i prawne wsparcie w tym zakresie. 

Zajęcia odbędą się w czwartek, 20 czerwca, w godzinach od 17.00 do 19.00, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy placu Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do piątku, 14 czerwca, pod numerem telefonu: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).

Mężczyzna bez stereotypów 

Przemoc wobec mężczyzn może przybierać różne formy: zarówno fizyczną, jak i emocjonalną czy seksualną. Może mieć charakter agresji bezpośredniej lub kontrolującej. 

Psycholodzy i starszy pracownik socjalny, którzy poprowadzą warsztaty dla mężczyzn 20 czerwca, nie tylko podpowiedzą uczestnikom, jak poradzić sobie z problemem i skutecznie mu przeciwdziałać m.in. prawnie. Opowiedzą też, jaki jest wpływ kulturowy i społeczny na zjawisko przemocy. Porozmawiają z uczestnikami spotkania o emocjach, świadomości wyznaczania własnych granic oraz o stereotypach związanych z byciem mężczyzną. Poradzą, jak odzyskać sprawczość w życiu, oraz poczucie własnej wartości. Podpowiedzą, jakie działania podjąć, aby poczuć się bezpieczniej.

Zajrzyj na „Dom bez przemocy”

Przypomnijmy, że informacje dotyczące wsparcia dla osób doświadczających problemu społecznego dostępne są na podstronie „Dom bez przemocy” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Oprac. AO

Bezpłatna mediacja - skuteczna pomoc dla gdańszczanek i gdańszczan. TERMINY I MIEJSCA DYŻURÓW

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku