Warsztaty „Zdrovve Love” także podczas ferii

Czas wolny od zajęć szkolnych można spędzić nie tylko na półkoloniach, rozrywce, ale również na warsztatach „Zdrovve Love”. Trwają zapisy skierowane do uczennic i uczniów klas I gdańskich szkół ponadpodstawowych. Zajęcia, podczas których pojawią się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nastolatków pytania, odbędą się w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień w terminach 20 i 21 stycznia.
( 17.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dziewczyna i chłopak stoją obok siebie z rękoma założonymi
Podczas warsztatów poruszone zostaną m.in. tematy płodności oraz rozwoju seksualnego
fot. Materiały prasowe

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w warsztatach?

Jak się zmienia ciało w trakcie dojrzewania? Jak się zachować, gdy nasze granice w związku są przekraczane? Czego unikać, aby nie wyrządzić drugiej osobie krzywdy? To pytania, które najczęściej pojawiają się podczas zajęć z młodzieżą.

Warsztaty odbędą się w dniach 20 i 21 stycznia. Poruszone zostaną m.in. tematy płodności oraz rozwoju seksualnego. Udział jest bezpłatny, jednak warunkiem jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego.

Zgoda na udział w warsztatach Zdrovve Love

Pięciogodzinne zajęcia poprowadzi mgr Roksana Galewska-Wajlonis, psycholog i seksuolog. Odbędą się one w siedzibie GOPZiPU przy ul. Wrzeszczańskiej 29 w sali konferencyjnej.

Jaki będzie temat warsztatów?

W trakcie warsztatów poruszone zostaną poniższe kwestie:

  • Wprowadzenie do seksualności i praw seksualnych człowieka – zapoznanie z aktualnymi wytycznymi i rekomendacjami w zakresie seksualności
  • Anatomia - zdrowie i higiena oraz dojrzewanie i rozwój psychoseksualny – wiedza na temat zmian, które przynosi dojrzewanie i z czego one wynikają
  • Zdrowie prokreacyjne, antykoncepcja i metody planowania rodziny - poszerzenie wiedzy dotyczącej płodności, prokreacji, by móc świadomie podejmować decyzje dotyczące posiadania potomstwa
  • Profilaktyka - ryzykowne zachowania seksualne i infekcje przenoszone drogą płciową – wiedza, jak dbać o swoje zdrowie prokreacyjne poprzez poznanie sposobów profilaktyki zdrowotnej
  • Bezpieczne relacje - jak tworzyć zdrowe związki i dbać o swoje granice -  nauka rozpoznawania i budowania zdrowych relacji z partnerem(-rką).

Zgłoszenia możliwe są przez email: zgloszenia@opz.gdansk.pl oraz telefonicznie pod numerem +48 609 901 097.

Szczegóły dostępne na stronie www.opz.gdansk.pl. Zdrovve Love jest edukacyjnym modułem programu „Wsparcie prokreacji dla mieszkańców miasta Gdańska w latach 2017–2025”.