• Start
  • Wiadomości
  • Program "Wakacyjny Staż" już po raz dwudziesty. Miasto szuka firm, które zatrudnią stażystów

Wakacyjny Staż po raz dwudziesty. Miasto szuka firm, które zatrudnią stażystów

Trwa jubileuszowa - 20. edycja programu Wakacyjny Staż. Projekt umożliwia studentom oraz absolwentom uczelni podjęcie atrakcyjnych praktyk w okresie wakacyjnym. Podobnie jak w poprzednich latach, pierwszym etapem tej odsłony programu jest nabór firm, instytucji czy organizacji pozarządowych, zainteresowanych ufundowaniem miejsc stażowych. Na przesłanie deklaracji uczestnictwa w projekcie organizator czeka do czwartku, 24 marca 2022 roku.
22.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wakacyjny Staż umożliwia studentom oraz absolwentom uczelni podjęcie atrakcyjnych praktyk w okresie wakacyjnym
Wakacyjny Staż umożliwia studentom oraz absolwentom uczelni podjęcie atrakcyjnych praktyk w okresie wakacyjnym
fot. whitesession / pixabay.com

 

Wakacyjny Staż organizowany jest przez Miasto Gdańsk wspólnie z przedsiębiorcami. Program stanowi platformę, dzięki której studenci lub świeżo upieczeni absolwenci uczelni wyższych mogą liczyć na ciekawą pracę w czasie wakacji. Z kolei fundatorom daje on możliwość zatrudnienia młodych, dynamicznych stażystów, którzy mogą być cennym wsparciem w trudnym – z punktu widzenia pracodawców – okresie urlopowym.

Fundatorzy

Fundatorem staży może zostać każda firma, organizacja lub instytucja, która zapewnieni uczestnikowi trwającą co najmniej miesiąc praktykę. Staże muszą być zorganizowane w czasie trwania studenckich wakacji, a więc w okresie od 1 lipca do 30 września 2022 r. Ponadto fundator zobowiązany jest do wypłacenia stażystom wynagrodzenia, które nie może być niższe niż 2 tys. zł brutto za każdy miesiąc odbytego stażu.

Stażyści

W ramach projektu studenci oraz absolwenci uczelni mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia, a także pozyskania kontaktów zawodowych. Zwycięzcy będą realizować staże w firmach, działających w różnorodnych branżach i obszarach. W ubiegłym roku pomimo trwającej pandemii zarejestrowano 983 zgłoszeń uczestników na 251 miejsc stażowych. Warto skorzystać z dostępnych propozycji, zwłaszcza że dość często zdarza się, że praktykanci stają się pełnoprawnymi pracownikami firm czy organizacji, w których odbywali staż.

Harmonogram projektu

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” obejmuje kilka etapów:

  • w marcu trwa nabór fundatorów staży
  • od początku kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia uczestników na stronie internetowej projektu
  • w maju firmy przeprowadzą rekrutacje kandydatów

Zapraszamy fundatorów

Firmy zainteresowane udziałem w Wakacyjnym Stażu 2022 zapraszamy do wypełnienia i przesłania deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z logo firmy w wersji elektronicznej do dnia 24 marca 2022 na adres:

wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl

z dopiskiem Wakacyjny Staż 2022 – deklaracja uczestnictwa.

Fundatorzy staży proszeni są o samodzielne wypełnienie Oferty stażu na stronie projektu, w terminie najpóźniej do dnia 28 marca 2022 r.

Lista fundatorów staży wraz z ofertami zostanie opublikowana na stronie internetowej projektu do dnia 31 marca 2022 r.

 

staz

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami