Na nudę na pewno nie będzie można narzekać. Wakacje z przyrodą dla gdańskich dzieci

130 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku aktywnie i beztrosko wypocznie w tym roku, na koloniach w Orkuszu koło Kwidzyna. To bezpłatna, wakacyjna oferta dla dzieci w wieku od ośmiu do szesnastu lat.
10.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wakacyjne atrakcje dla podopiecznych gdańskiego MOPR
Wakacyjne atrakcje dla podopiecznych gdańskiego MOPR
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdański MOPR - wakacje dla dzieci

Listy uczestników przygotowali pracownicy socjalni, wspierający na co dzień potrzebujące rodziny. MOPR otrzymał środki na kolonie dla najmłodszych podopiecznych ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2022. To 260 tys. złotych.

Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego. Przemoc ekonomiczna - jak ją pokonać? Rozmowa z ekspertkami

Na podstawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert, wypoczynek zorganizuje dzieciom Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego. Pierwszy turnus rozpocznie się już pod koniec czerwca, kolejne zaplanowano w lipcu br.

Gdzie wakacje dla podopiecznych gdańskiego MOPR?

Dzieci odpoczywać będą w ośrodku usytuowanym w pobliżu jeziora w Orkuszu. Domki, w których zamieszkają, są kilkuosobowe. W programie kolonii są m.in. zajęcia kajakarskie i nauka pływania pod okiem ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najmłodsi wezmą też udział w wycieczkach rekreacyjnych, zajęciach sportowych, fitness oraz tanecznych. Zaplanowano m.in. grę w siatkówkę i w tenisa stołowego.

Dzieci będą się integrować, ale też uczyć ekologii i obcowania z przyrodą np. w czasie wycieczek w lesie. Uczestnicy kolonii mają też doskonalić umiejętności interpersonalne i nauczyć się radzenia w różnych, ekstremalnych sytuacjach. Opiekować się nimi będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która postara się, by podopieczni spędzili czas aktywnie, twórczo i beztrosko.