• Start
  • Wiadomości
  • Atrakcyjne wakacje w Hevelianum. Pikniki, mapping, pokazy naukowe, warsztaty

Atrakcyjne wakacje w Hevelianum. Pikniki, mapping, pokazy naukowe, warsztaty

Codziennie przez ponad dwa miesiące, od 27 czerwca do 31 sierpnia, Hevelianum zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny na Wakacje na Górze Gradowej. Nowości wakacyjne to przede wszystkim atrakcje na świeżym powietrzu. Nie zabraknie też corocznych hitów, nocnego zwiedzania fortu, mappingu i naukowych pokazów, warsztatów i wystaw.
26.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piknik kończący Rowerowy Maj. - - 2019-06-06 10:25:
Hevelianum przez cały rok tętni życiem, odbywa się tu wiele wydarzeń dla najmłodszych i starszych mieszkańców. Nz. Piknik kończący Rowerowy Maj w 2019 roku
 
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl


We wszystkich siedmiu aktywnościach z wakacyjnej oferty Hevelianum mogą wziąć udział dzieci z rodziną, dwie z aktywności są bezpłatne, a pięć biletowanych.

- W tym roku szczególnie polecamy wszystkie wydarzenia, które będziemy realizować na świeżym powietrzu - mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. - Zachęcamy, aby gdańszczanki i gdańszczanie odkryli w tym roku przyrodnicze uroki Góry Gradowej. Czy wiecie państwo, że to 20 hektarów przepięknych terenów zielonych w samym centrum miasta? Oddajemy go miłośnikom piknikowania, siedem dni w tygodniu zapraszamy na Piknikowanie na polanie. Od poniedziałku do piątku można dołączyć do spaceru przyrodniczego Zielona Strona Fortu. To okazja, żeby zapuścić się z edukatorem w ciekawe przyrodniczo zakątki Góry Gradowej, a dodatkowo w trakcie drogi dzieciaki będą szukać ukrytych zagadek i zadań do wykonania. Zawsze w piątki wieczorem front 150-letniej Wozowni Artyleryjskiej stanie się wielkim ekranem. Podczas trójwymiarowego widowiska światła, obrazu i dźwięku opowiemy pasjonującą historię architektury obronnej na polskich ziemiach.

Mapping to żelazny punkt programu, bo już w ubiegłym roku cieszył się wielką popularnością wśród gości. Podobnie piątkowe spacery z przewodnikiem pod hasłem Fort Nocą, na które bilety rozchodzą się z dużym wyprzedzeniem (na zakończenie spaceru zawsze mapping).

- Odkrywamy zakamarki starego fortu, aby poznać burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca - zachęca Dorota Ciemna, p.o. kierownik Projektów Kulturalnych. - Wielką atrakcją jest to, że docieramy do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

 

409. urodziny Heweliusza. Spektakl plenerowy - Uczeń Heweliusza  - - 2020-01-26 16:38:1
Spektakl plenerowy - "Uczeń Heweliusza"  w styczniu 2020 roku z okazji 409 urodzin Heweliusza
 
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Hevelianum nauką stoi, tradycyjnie więc w wakacje edukatorzy zapraszają na codzienne naukowe pokazy, warsztaty i wystawy interaktywne.

- Podczas Science show zaprezentujemy efektowne i piorunujące pokazy naukowe z prądem w roli głównej. W trakcie warsztatów Przygody robotów będziemy konstruować roboty ze szczoteczek do zębów - do naukowych aktywności zachęca Agata Ferenc, kierownik Działu Edukacji i Wystaw. - A na wystawach Dookoła świata, Z energią! i Łamigłówka przemierzamy wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkrywamy prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem, a do tego udowadniamy, że matematyka jest zabawna, inspirująca i bardzo przydatna. Na naszych wystawach ani dziecko, ani jego opiekun nie będą się nudzić.

 

hevelianumdobre

 

Program Wakacji na Górze Gradowej można znaleźć na stronie: Hewelianum

Tam też w zakładce Zaplanuj wizytę → Ceny biletów można zaopatrzyć się w bilet.