• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Solidarnościowy Program Mieszkaniowy Pawła Adamowicza

WYBORY. Solidarnościowy Program Mieszkaniowy Pawła Adamowicza

Podczas briefingu prasowego ubiegający się o ponowny wybór na stanowisko prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz podsumował miejskie programy mieszkaniowe z ubiegłej kadencji i jednocześnie przedstawił swój nowy projekt Solidarnościowego Programu Mieszkaniowego na nową kadencję.
( Publikacja: 25.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Paweł Adamowicz przedstawia Solidarnościowy Program Mieszkaniowy
Paweł Adamowicz przedstawia Solidarnościowy Program Mieszkaniowy
zdj. Facebook/Paweł Adamowicz


Spotkanie miało miejsce w dzielnicy Letnica. Aleksandra Dulkiewicz, obecna zastępca prezydenta miasta i nowowybrana radna z komitetu Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska zauważyła, że nie jest to przypadkowe miejsce.  W tle bowiem znajdowały się zbudowane przez gdańskie TBS-y i spółki miejskie nowe mieszkania. Dodała też, że obecny prezydent ma gotowy i konkretny program mieszkaniowy. Solidarnościowy Program Mieszkaniowy Pawła Adamowicz zakłada zbudowanie w nowej kadencji 1207 mieszkań, wyodrębnionych ma być też ponad 2 tys. mieszkań socjalnych, a 1,5 tys. mieszkań zostanie wyremontowanych.

Paweł Adamowicz zaznaczył, że będą kontynuowane programy mieszkaniowe adresowane do różnych grup mieszkańców. Z pewnością też - jak zapowiedział kandydat - kontynuowane będzie budowanie domów w technologii pasywnej, drewnianej - wzorem już powstałego domu przy ul. Dolne Młyny. Bardzo ważnym elementem propozycji jest wsparcie dla osób, które ten dach nad głową otrzymają.

 

ZOBACZ: Gdańsk, Dolne Młyny: nowe mieszkania komunalne dla szczególnie potrzebujących. Wyjątkowy projekt społeczny w skali całej Polski

 

- Chodzi o to, że nie tylko wynajmujemy mieszkania osobom o niskich dochodach, o różnych doświadczeniach życiowych, ale też te osoby mają wsparcie doradztwa zawodowego, psychicznego, doradztwa rodzinnego - mówił Paweł Adamowicz. - Pomagamy im odbudować własną podmiotowość, samodzielność. Nie tylko tanie mieszkanie i koniec, ale też ciągłe towarzyszenie w ich drodze życiowej, aż do pełnego usamodzielnienia się.

Zobacz cały zapis konferencji: 


Wspierający Adamowicza również podczas tej konferencji, Piotr Grzelak z Komitetu Wszystko dla Gdańska przedstawił szczegółowe dane związane z nowym projektem i zaznaczył, że powstał on w oparciu o doświadczenia lat ubiegłych. MIeszkania - jak mówił - powinny być adresowane do róźnych grup społecznych: seniorów, osób młodych czy osób z niepełnosprawnością.

Przypomniano też, że miasto 2 lata temu zgłosiło tereny do rządowego programu Mieszkanie +, ale odzewu ze strony wojewody pomorskiego nie ma.