• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Pierwszy sondaż dla Gdańska przed II turą wyborów

WYBORY. Pierwszy sondaż dla Gdańska przed II turą wyborów

Jakie poparcie gdańszczan mają obecnie kandydaci na prezydenta miasta w nowej kadencji? Na zlecenie “Rzeczpospolitej” i Radia Zet zbadała to pracownia sondażowa IBRiS:  Paweł Adamowicz jest wyraźnym faworytem, ale Kacper Płażyński też cieszy się wysoką popularnością.
( Publikacja: 25.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
II turę wyborów zalanowano na niedzielę, 4 listopada. W poniedziałek, 29 października, obaj kandydaci umówili się na debatę w Radiu Gdańsk
II turę wyborów zalanowano na niedzielę, 4 listopada. W poniedziałek, 29 października, obaj kandydaci umówili się na debatę w Radiu Gdańsk
Mateusz Ochocki/Kosycarz KFP

 

Gdyby II tura wyborów prezydenckich w Gdańsku odbywała się dzisiaj, obaj kandydaci mogliby liczyć na poparcie rzędu:

  • Paweł Adamowicz - 56 proc.
  • Kacper Płażyński - 38 proc.

 

Niezdecydowanych jest 4 proc. wyborców.

Jest to pierwszy sondaż po I turze wyborów na prezydenta Gdańska, która odbyła się w niedzielę, 21 października. Już dzień później ankieterzy IBRiS zebrali opinie reprezentatywnej próby 1000 mieszkańców Gdańska.

Z tego sondażu wynika też, że Paweł Adamowicz może liczyć na poparcie wyborców Koalicji Obywatelskiej, którzy w ostatnią niedzielę głosowali na Jarosława Wałęsę. Kacper Płażyński ma zapewnione poparcie elektoratu Kukiz '15.

Druga tura wyborów w niedzielę 4 listopada. W najbliższy poniedziałek, 29 października, obaj kandydaci zmierzą się w debacie na antenie Radia Gdańsk po godzinie 9:00.

 

WIĘCEJ: WYBORY. Oficjalnie: Adamowicz i Płażyński w II turze. Ile głosów poparcia dostało siedmioro kandydatów