• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Kacper Płażyński z PiS o ul. Spacerowej i terenach zielonych

WYBORY. Kacper Płażyński z PiS o ul. Spacerowej i terenach zielonych

Kandydat PiS na urząd prezydenta Gdańska Kacper Płażyński prowadził w czwartek, 25 października kampanię wyborczą, której tematami były m.in. koncepcja dotyczącej ruchu na ul. Spacerowej i komunikacji w Osowej. Płażyński przedstawił też swoje pomysły związane z terenami zielonymi.
( Publikacja: 25.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Danuta Makowska i Kacper Płażyński we Wrzeszczu Górnym
Danuta Makowska i Kacper Płażyński we Wrzeszczu Górnym
zdj. Facebook/Kacper Płażynski


Przed południem Kacper Płażyński z PiS podczas konferencji przedstawił mediom wraz z architektem Andrzejem Sotkowskim koncepcję usprawnienia komunikacji dla Osowej. Zaproponował na ulicy Spacerowej, żeby pobocza przekształcić w buspas o zmiennym kierunku ruchu. Chciałby też zbudować kładkę rowerowo-pieszą nad obwodnicą, łączącą Osowę z centrum handlowym i utworzyć ścieżkę rowerową od tej kładki, przez ul. Spacerową aż do pasa nadmorskiego.

Po południu kandydat PiS prowadził kampanię m.in. we Wrzeszczu Górnym, gdzie jednym z miejsc zaproponował utworzenie parku.
- Chcemy promować w Gdańsku zagospodarowanie takich terenów na małe parki kieszonkowe, o czym już mówiliśmy. Terenu, który znajduje się za nami nie chcę przeznaczyć na żadną zabudowę - mówił Kacper Płażyński.

Kandydat przypomniał też o swoim pomyśle utoworzenia dużego parku na Ujeścisku. Wspierała go Danuta Makowska, biolog, była dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, działaczka PiS, która mówiła, jak ważne jest zachowanie ternów zielonych w mieście ze względu na retencję i czystość powietrza.

Zobacz zapis całej konferencji: