• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Kacper Płażyński o utworzeniu Parku Południowego na Ujeścisku

WYBORY. Kacper Płażyński o utworzeniu Parku Południowego na Ujeścisku

Kacper Płażyński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska, zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to przy zbiornikach retencyjnych na Ujeścisku powstanie nowe miejsce do wypoczynku mieszkańców - Park Południowy, zbliżony wielkością do Parku Reagana.
( Publikacja: 16.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kacper Płażyński przy zbiorniku retencyjnym na Ujeścisku. Obok - Przemysław Majewski, kandydat na radnego z listy wyborczej PiS
Kacper Płażyński przy zbiorniku retencyjnym na Ujeścisku. Obok - Przemysław Majewski, kandydat na radnego z listy wyborczej PiS
Fb Kacpra Płazyńskiego

 

Briefing prasowy w tej sprawie odbył się przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II, we wtorek, 16 października.  

Kacper Płażyński zaapelował na swoim Facebooku: “Postawmy na zielone płuca miasta! Tak wygląda dziś teren, na którym chciałbym aby powstał Park Południowy na Ujeścisku. To ogromne miejsce, które - jak wynika z obecnych planów zagospodarowania - może zostać niemal w całości wypełnione zabudowąę.


Kandydat PiS na prezydenta Gdańska nakreślił główne założenia pomysłu: "Chcemy utworzyć tu nie tylko park o rozmiarach zbliżonych do Parku Reagana, ale też umieścić w nim kompleks sportowo-rekreacyjny w którym znajdą się między innymi dwa pełnowymiarowe boiska sportowe, skatepark, miejsca do grillowania, place zabaw, korty tenisowe, czy lodowisko zamieniane latem na rolkowisko".

- Wspólnie postawmy na aktywny i zielony Gdańsk Naszych Marzeń! - apeluje do wyborców Kacper Płażyński.