• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Kacper Płażyński (PiS) na Niedźwiedniku o schodach i na Osowej o barierach

WYBORY. Kacper Płażyński (PiS) na Niedźwiedniku o schodach i na Osowej o barierach

W ostatni poniedziałek (29 października) przed II turą wyborów prezydenckich w Gdańsku Kacper Płażyński odwiedził Niedźwiednik i Osowę. Mówił o potrzebie zbudowania nowych schodów na wzgórze i poprawy infrastruktury w nowych dzielnicach.
( Publikacja: 29.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kacper Płażyński (PiS) podczas briefingu na Osowej, z udziałem przedstawicielek nauczycielskiej 'Solidarności'
Kacper Płażyński (PiS) podczas briefingu na Osowej, z udziałem przedstawicielek nauczycielskiej 'Solidarności'
Fb Kacpra Płażyńskiego

 

Kolejny dzień kampanii wyborczej zaczął się dla Kacpra o godz. 7 od rozmów z przechodniami przy dworcu kolejowym Gdańsk Wrzeszcz (od strony Metropolii) i rozdawania krówek z nazwiskiem kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Następnie pojechał do Radia Gdańsk na debatę z prezydentem Pawłem Adamowiczem, z którym rywalizuje w II turze o urząd prezydenta miasta (głosowanie w niedzielę, 4 listopada).

WIĘCEJ: WYBORY. Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński w debacie Radia Gdańsk - POSŁUCHAJ 

 

Brefing na Niedźwiedniku dotyczył istniejących schodów na zboczu jednego ze wzgórz morenowych. Zdaniem Kacpra Płażyńskiego, są w złym stanie i urywają się zbyt wcześnie. Trzeba zbudować nowe schody dla poprawy jakości życia okolicznych mieszkańcow, w tym dzieci z pobliskiej szkoły. Takie inwestycje potrzebne są zresztą nie tylko w tym miejscu, ale i w innych, podobnych punktach Gdańska. Według kandydata Prawa i Sprawiedliwości, jest to zadanie pilniejsze niż planowana budowa oceanarium czy nowego gmachu Muzeum Gdańska.

 

Na Osowie Kacper Płażyński mówił o potrzebie likwidacji barier rozwojowych poprzez poprawę infrastruktury w dzielnicach, gdzie nastąpił dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego. Chodzi m.in. o budowę nowych przedszkoli i pomysł wypłacania rekompensaty rodzicom zamieszkującym w okolicy - do czasu wybudowania tych przedszkoli. Kacprowi Płażyńskiemu towarzyszyły przedstawicielki oświatowej “Solidarności”.Wieczorem kandydat Prawa i Sprawiedliwości jak zwykle podsumował dzień filmikiem na swoim koncie Fb: