• Start
  • Wiadomości
  • WYBORY. Jarosław Wałęsa we wtorek na Morenie: “Tramwaj priorytetem”

WYBORY. Jarosław Wałęsa we wtorek na Morenie: “Tramwaj priorytetem”

Jarosław Wałęsa w ramach kampanii wyborczej na prezydenta Gdańska, we wtorek, 16 października, odwiedził Piecki-Migowo (tzw. Morenę). “Najbardziej pilną sprawą jest budowa szybkiego tramwaju do Wrzeszcza i Oliwy. To mój priorytet!” - stwierdził kandydat Koalicji Obywatelskiej.
( 16.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jarosław Wałęsa wśród współpracowników, podczas wtorkowej wizyty w dzielnicy Piecki-Migowo. W zielonym trenczu posłanka PO Małgorzata Chmiel
Jarosław Wałęsa wśród współpracowników, podczas wtorkowej wizyty w dzielnicy Piecki-Migowo. W zielonym trenczu posłanka PO Małgorzata Chmiel
Fb Jarosława Wałęsy

 

Piecki-Migowo to jedna z największych i najszybciej rozwijających się dzielnic Gdańska - mieszka w niej ponad 26 tys. osób. Jarosław Wałęsa we wtorek dwa razy odwiedził mieszkańców Moreny - wcześnie rano i po południu. Spacerował po ulicach i osiedlach, rozmawiał z przechodniami, rozdawał ulotki wyborcze. Towarzyszyli mu nie tylko kandydaci na radnych z listy Koalicji Obywatelskiej, ale także m.in. posłanka Platformy Obywatelskiej, Małgorzata Chmiel.

Jarosław Wałęsa rozdał też mieszkańcom Piecek-Migowa ok. 50 bochenków chleba - był to gest, przypominający, że 16 października jest Światowym Dniem Chleba.

- Ludzie reagowali bardzo pozytywnie - mówi Krzysztof Nowotarski, który wspiera kampanię kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Dziwili się tylko: “Światowy Dzień Chleba? Coś takiego w ogóle jest?”. A jest, i to od blisko 10 lat. Chleby dla mieszkańców Piecków-Migowa dała nam “Piekarnia Kidzińscy” na Olszynce.

 

Jarosław Wałęsa rozdaje z Krzysztofem Nowotarskim bochenki chleba mieszkańcom Piecków-Migowa
Jarosław Wałęsa rozdaje z Krzysztofem Nowotarskim bochenki chleba mieszkańcom Piecków-Migowa
Fb Krzysztofa Nowotarskiego

 

Jarosław Wałęsa na swoim Facebooku przypomina też o propozycjach wyborczych, jakie ma dla Gdańska Południa - innej dynamicznie rozwijającej się części miasta.

- Dzielnice południowe to jest takie miejsce, które zamieszkuje już prawie 100 tysięcy mieszkańców, a to jeszcze nie koniec. To miejsce się rozwija, powstają nowe mieszkania, przybywa mieszkańców - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 15 października. - Tymczasem gołym okiem widać, że infrastruktura miejska nie nadąża za tym rozwojem i trzeba bardzo szybko to zmienić.

Na podstawie rozmów z mieszkańcami Jarosław Wałęsa sformułował listę pięciu najważniejszych problemów Gdańska Południa, które są do pilnego załatwienia:

  • funkcjonowanie komunikacji miejskiej
  • brak terenów zielonych  
  • niedostępność żłobków
  • brak miejsc integracji społecznej, jak np. Domy Sąsiedzkie
  • brak dzielnicowych basenów

Co proponuje Jarosław Wałęsa? Kilka rozwiązań - m.in. nowe linie tramwajowe z Gdańska Południa do Śródmieścia i do Wrzeszcza; autobusy ekspresowe m.in. do dworca kolejowego w Oliwie; przedłużenie SKM ze Śródmieścia do Gdańska Południa; budowę 18 żłobków; utworzenie Domów Sąsiedzkich; utworzenie parku na Jasieniu, który będzie zaprojektowany we współpracy z mieszkańcami, jako miejsce wypoczynku i aktywności fizycznej, a także kontaktu z przyrodą.

Jarosław Wałęsa złożył też propozycję dotyczącą całego Gdańska: bilet miesięczny w cenie 99 zł, który będzie integrował miejskie autobusy i tramwaje z Szybką Koleją Miejską i PKM.