• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej. Zamknięcie dwóch pasów

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej. Zamknięcie dwóch pasów

W sobotę, 19 marca, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej. Planowane jest zamknięcie dwóch pasów ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego.
( Publikacja: 17.03.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Organizacja ruchu przy Bramie Wyżynnej obowiązująca w sobotę, 19 marca
Organizacja ruchu przy Bramie Wyżynnej obowiązująca w sobotę, 19 marca
mat. DRMG

 

Zmieniona organizacja ruchu na ul. Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej będzie obowiązywała w sobotę od godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Kierowcy będą poruszali się wyłącznie po lewym pasie jezdni, na odcinku od węzła Hucisko na długości około 150 m do skrzyżowania z ul. W. Bogusławskiego. W nocy z 19 na 20 marca środkowy pas jezdni zostanie udostępniony kierowcom i ruch będzie się odbywał po dwóch pasach.

Przystanki autobusowe pozostają pod Forum Gdańsk w tymczasowej lokalizacji. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do następnego weekendu. O kolejnych zmianach będziemy informować osobnym komunikatem.

 

Organizacja ruchu od nocy z 19 na 20 marca - środkowy pas jezdni zostanie udostępniony kierowcom
Organizacja ruchu od nocy z 19 na 20 marca - środkowy pas jezdni zostanie udostępniony kierowcom
mat. DRMG


Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu jezdni Wałów Jagiellońskich. Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Obecnie procedowany jest aneks wydłużający termin realizacji do końca kwietnia tego roku.

Oprac. AO