Piknik Budżetu Obywatelskiego w Parku Reagana

Nieważne, czy zagłosowaliście już na projekty gdańskiego BO, czy dopiero zamierzacie to zrobić. Wszyscy mieszkańcy będą mile widziani na pikniku Budżetu Obywatelskiego, który zaplanowano w nadmorskim parku na Przymorzu. Koniecznie tam zajrzyjcie - przygotowano bowiem atrakcje dla całych rodzin. Będzie można miło i kreatywnie spędzić czas, a przy okazji zagłosować na wybrane przez was projekty BO.
( Publikacja: 28.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zarezerwujcie czas w najbliższą sobotę na udział w miejskim pikniku w Parku Reagana, poświęconym Budżetowi Obywatelskiemu
Zarezerwujcie czas w najbliższą sobotę na udział w miejskim pikniku w Parku Reagana, poświęconym Budżetowi Obywatelskiemu
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

26 września rozpoczęło się głosowanie na projekty, które zgłosili m.in. wasi znajomi i sąsiedzi. Potrwa ono do 10 października. Dotyczą one np. zagospodarowania pobliskiej przestrzeni, wprowadzenia ułatwień w codziennym przemieszczaniu się po dzielnicy, ale też organizacji różnego rodzaju integracyjnych imprez plenerowych, w tym zajęć sportowych.

W sobotę, 1 października, Miasto zaprasza gdańszczan na wielki piknik. Zaplanowano go w godz. 12 - 15, w parku im. R. Reagana przy ul. Prezydenta L. Kaczyńskiego, w pobliżu placu zabaw.

Piknik BO dla mieszkańców

W jego trakcie będzie można zapoznać się z tegorocznymi projektami BO i zagłosować z pomocą konsultantów, którzy będą dyżurować na miejscu. Zagłosować można także osobiście, poprzez komputer bądź smartfon.

Na pikniku będzie można przyjemnie, ale też aktywnie spędzić czas z najbliższymi, jak również z przyjaciółmi czy znajomymi. Jakie atrakcje przygotowano?

Budżet Obywatelski 2023. Rozpoczęło się głosowanie na projekty!

Jedną z nich będzie fotobudka, w której będzie można zrobić zdjęcia tematycznie związane z Budżetem Obywatelskim i Zielonym Budżetem Obywatelskim. Na dzieci czekać będą animacje i konkursy z nagrodami oraz warsztaty cyrkowe i "las w słoiku". Będą też bańki mydlane.

1

Jakie atrakcje dla dzieci podczas pikniku w Parku Reagana?

Warsztaty Małego Ekologa. Wszystkie chętne maluchy, pod czujnym okiem animatora, będą mogły wykonać nietuzinkowe rękodzieła i prace plastyczne z nietypowych materiałów. Zapewnione będą im wszystkie potrzebne materiały. Dzieci wykonają m.in. dekorowanie drewnianych ozdób i biżuterię ekologiczną. Będą malować kartonowe puzzle czy tematyczne kolorowanki.

Warsztaty "Las w słoiku". To propozycja dla dzieci i dorosłych. Leśne kompozycje

będzie można stworzyć mając do dyspozycji materiały prosto z lasu: szyszki, mech, gałązki, itp.

Malowanie dziecięcych buziek i kolorowe tatuaże - to atrakcje, których nie może zabraknąć na żadnym pikniku z udziałem dzieci, a które będą miały okazję pomalować się na podobieństwo swoich ulubionych postaci bajkowych.

Rodzinne animacje „ Jestem eko”, czyli zabawy i gry o tematyce ekologicznej. Będą to konkursy indywidualne i drużynowe dla całych rodzin, w tym ekologiczny tor przeszkód i slalom z kartoflem.

W trakcie pikniku oddaj bezpiecznie elektrośmieci

W sobotę, w Parku Reagana, miejska spółka Gdańskie Usługi Komunalne podstawi kontener na odpady elektro. Na miejscu będzie też obsługa, która będzie sprawdzała kompletność oddawanego sprzętu. Ci, którzy zdecydują się oddać elektrośmieci, otrzymają w prezencie doniczkę z wrzosem.

Jaki sprzęt będzie można oddać:

 • termometry, lampy rtęciowe, świetlówki

 • środki ochrony roślin i ich opakowania

 • rozpuszczalniki, odczynniki techniczne

 • farby, lakiery oraz opakowania po nich

 • smary, środki do konserwacji drewna i metali

 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, monitory, telefony komórkowe, roboty kuchenne, suszarki, żelazka itp.)

 • zużyte baterie i akumulatory

 • przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki

 • przepracowane oleje.

Materiały, których nie będzie można oddać:

 • azbest, papa

 • odpady w ilościach wskazujących na to, iż pochodzą z działalności gospodarczej

 • opakowania nieoznaczone, niemożliwe do zidentyfikowania

 • odpady wskazujące na źródło pochodzenia inne niż z gospodarstwa domowego

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim. Do wygrania hulajnoga, głośnik i miejskie gadżety

W weekend będzie można zagłosować także za pomocą Mobilnych Punktów Głosowania, które pojawiają się w różnych częściach Gdańska
W weekend będzie można zagłosować także za pomocą Mobilnych Punktów Głosowania, które pojawiają się w różnych częściach Gdańska
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Mobilne punkty głosowania na BO w sobotę w trzech lokalizacjach

Podczas pikniku w Parku Reagana, poza dobrą zabawą, zachęcamy do poświęcenia kilku minut na oddanie głosów na projekty Budżetu Obywatelskiego. Komu będzie jednak za daleko, by udać się w sobotę na Przymorze, tego zachęcamy do zajrzenia do Galerii Morena, gdzie także będą dyżurować konsultanci, którzy w razie potrzeby pomogą w głosowaniu. Spotkacie ich tam w godz. 10 - 15.

Konsultanci pojawią się tego dnia, w godz. 12 - 14, także na Pikniku Seniora, który zaplanowano z kolei w Parku Oruńskim.

Do wydania 22 mln złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego

Gdańszczanie wybierają w tym roku spośród 305 projektów, które zakwalifikowały się do głosowania. To propozycje m.in. naszych sąsiadów i znajomych, z zakresu zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, a także inwestycji drogowych.

W tegorocznej puli BO gdańszczanie mają do wykorzystania dokładnie 22 063 118‬ złotych. W tym na:

 • projekty ogólnomiejskie - 4 250 700 zł

 • projekty dzielnicowe - 17 812 418 zł

W tej puli mieści się także kwota Zielonego Budżetu Obywatelskiego, która wynosi 4 977 944 złote, z czego:

 • projekty ogólnomiejskie ZBO - 1 259 100 zł

 • projekty dzielnicowe ZBO - 3 718 844 zł