• Start
  • Wiadomości
  • W sobotę “Godzina dla Gdańska” - włącz się i zrób coś dobrego. OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ

W sobotę “Godzina dla Gdańska” - włącz się i zrób coś dobrego. OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ

W sobotę (9 października) odbędzie się akcja Godzina dla Gdańska, czyli dzień, w którym każdy (wolontariusz, grupa znajomych, szkoła, firma, organizacja…) może zrobić coś dobrego na rzecz ludzi i świata. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zachęca, by zaangażować się tego dnia w dowolne działanie dla społeczności przez przynajmniej 1 godzinę. Inicjatywy można zgłaszać do wieczora, 7 października.
07.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
 

Akcja Godzina dla Gdańska organizowana jest od trzech lat.  W jeden wyznaczony dzień (w tym roku w sobotę, 9 października) w całym mieście realizowane są różnorodne działania społeczne i wolontariackie, zgłaszane oddolnie: warsztaty, spotkania, happeningi, manifestacje, pokazy filmowe, wernisaże, wspólne śpiewanie czy gotowanie itp. Formy działania są dowolne, jak również czas trwania wydarzenia - można zaangażować się na godzinę, cztery godziny lub na całą dobę. Najważniejsze by odbyło się właśnie 9 października o dowolnej godzinie.

RCW w Gdańsku zapewnia pakiet startowy (koszulki, przypinki, informatory i certyfikaty) i promocję wydarzenia. O tę ostatnią warto też zadbać samemu, promując swoją aktywność na Fb oznaczając post #godzinadlagdanska. Wpisując to hasło już teraz w wyszukiwarce Fb, znajdziemy działania z ubiegłych lat, a wśród nich m.in.: sprzątanie lasów i cmentarzy, budowanie domków dla owadów i jeży, sadzenie drzew, zbiórki darów na rzecz bezdomnych zwierząt, czy też szycie z resztek materiałów, a później rozdawanie woreczków na zakupy w duchu zero waste.

W tym roku do akcji Godzina dla Gdańska zgłoszono 25 różnorodnych inicjatyw - jeszcze 7 października, do końca dnia można dołączyć ze swoim działaniem. Wszystkie niezbędne informacje na stronie gdańskiego RCW. Odbiór pakietów w piątek, 8 października. 

Przypinka z logo wydarzenia to jeden z elementów pakietu od Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku
Przypinka z logo wydarzenia to jeden z elementów pakietu od Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku
Fot. RCW w Gdańsku

Wydarzenie na Fb

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże