Lechia gra o ligowe punkty z Piastem Gliwice 

Dwie czołowe drużyny ekstraklasy w poprzednich sezonach - teraz kandydaci do pożegnania się z piłkarską ekstraklasą. Piast Gliwice jest w strefie spadkowej, Lechia - tuż nad nią, ponieważ ma 1 punkt więcej od rywala. Oba zespoły potrzebują wygrać w tym meczu. Początek zawodów: w niedzielę, o godz. 15, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.
( 12.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdański napastnik Łukasz Zwoliński jest w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej. Kolejna bramka w niedzielnym meczu z Piastem?
Gdański napastnik Łukasz Zwoliński jest w ostatnich tygodniach w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej. Kolejna bramka w niedzielnym meczu z Piastem?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Lechia vs Piast - dobre drużyny nisko w tabeli

Stawka jest naprawdę wysoka. Jeśli Lechia w niedzielę zwycięży, awansuje o jedną pozycję w tabeli ekstraklasy. Co więcej: wygrana będzie oznaczała powiększenie przewagi nad Piastem do 4 punktów. A jeśli w niedzielę Lechia przegra? Piast ucieknie ze strefy spadkowej - kosztem gdańszczan.

Remis nie jest marzeniem żadnej z drużyn, szczególnie gości. Można się więc spodziewać, że Piast będzie napierał, dając Lechii okazję do gry z kontry. Szykuje się twardy, emocjonujący mecz.

Lechia wygrała 1:0 trudny mecz ze Stalą Mielec i uciekła ze strefy spadkowej ekstraklasy

Jaka Lechia, jaki Piast - czego spodziewać się w niedzielę

Słaba postawa Piasta w rozgrywkach ekstraklasy doprowadziła niedawno w Gliwicach do zmiany trenera. Czy to oznacza, że coraz lepiej grająca w ostatnich tygodniach Lechia będzie miała na boisku ułatwione zadanie?

- W każdym momencie, trudnym dla klubu, jakim jest zmiana trenera, to te oczekiwania są zupełnie inne i pomysły trenera pewnie też - mówi Marcin Kaczmarek, trener Lechii. - Mnie się wydaje, że to jest zbyt krótki czas, żeby zaznaczyć swoje pomysły. Piast to jest taki zespół, który z pewnością znalazł się w trudnym położeniu, ale ma bardzo wielu dobrych piłkarzy, jeśli chodzi o poziom naszej Ekstraklasy, którzy wielokrotnie to udowadniali. 

Jakiej Lechii spodziewać się w niedzielę, w walce o ligowe punkty? Zapewne w dobrze zorganizowanej gry obronnej (to staje się znakiem firmowym trenera Marcina Kaczmarka) i sprawnie przechodzącej do ataku. Przede wszystkim zdeterminowanej, by sięgnąć po zwycięstwo.

- My na pewno musimy do tego spotkania podejść bardzo skoncentrowani, tak jak do każdego, bo wiemy, jak to wygląda w tabeli - podkreśla Marcin Kaczmarek. - Wiemy również, jak istotny to może być mecz z punktu widzenia sytuacji na zimę.

Po meczu z Piastem Gliwice, Lechii pozostanie do rozegrania tej jesieni jeszcze jedno - z Górnikiem Zabrze, również w Gdańsku (piątek, 18 listopada, godz. 20.30). Potem nastąpi przerwa zimowa i czas na oglądanie meczów rozpoczynających się niebawem piłkarskich Mistrzostwa Świata w Katarze. 

Komunikacja na niedzielny mecz Lechii Gdańsk

Dojazd na stadion i powrót będą możliwe bezpłatnym pociągiem SKM kursującym na trasie: Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo - Gdańsk Główny. Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty.

Godziny odjazdów pociągów:

  • z Gdańska Głównego: 13.56, 14.24;
  • z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 17.15, 17.43.

Pociągi SKM nie zatrzymają się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.  

 

Po zakończeniu meczu, przez 40 minut, w obu kierunkach wstrzymany będzie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Kursy linii:

  • 10 - o godz. 16.17 oraz 16.37 z Brętowa PKM do Nowego Portu,
  • 10 - o godz. 16.59 z przystanku Władysława IV 01 do Brętowa PKM

zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno.

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie www.ztm.gda.pl i na tablicach SIP.