• Start
  • Wiadomości
  • W lokalu dawnego banku powstał świąteczny sklep z rękodziełem i designem. Czynny do 22 grudnia

W lokalu dawnego banku powstał świąteczny sklep z rękodziełem i designem. Czynny do 22 grudnia

Rzemieślniczki i twórczynie designu, dobrze znane z Jarmarku św. Dominika czy obecności w Wielkiej Zbrojowni, z myślą o tych, którzy poszukują czegoś wyjątkowego na prezent z okazji Bożego Narodzenia, albo po prostu są miłośnikami piękna, zapraszają na wyjątkowe targi „Przytul Design. Święta na Tkackiej”. Znajdziemy tu unikatową biżuterię, ubrania, przedmioty do wystroju wnętrz, zabawki i wiele innych. Przestrzeń jest czynna codziennie do 22 grudnia.
( Publikacja: 04.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia grupa trójmiejskich rękodzielniczek zaprasza na targi „Przytul Design. Święta na Tkackiej”, gdzie upolujemy niepowtarzalne prezenty dla bliskich i dobry design
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia grupa trójmiejskich rękodzielniczek zaprasza na targi „Przytul Design. Święta na Tkackiej”, gdzie upolujemy niepowtarzalne prezenty dla bliskich i dobry design
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Świąteczną magię możemy już poczuć dzięki trwającemu w Gdańsku Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. W ramach wydarzenia, część z wystawców - ci, którzy oferują rękodzieło, design i szeroko rozumianą sztukę, czekała na odwiedzających w Wielkiej Zbrojowni, zarządzanej przez Akademię Sztuk Pięknych. W tym roku budynek nie jest jednak częścią jarmarku. Co się zatem stało z wystawcami, którzy korzystali z tej przestrzeni? Mieli do wyboru przeniesienie się do charakterystycznych drewnianych domków. Ale to, jak tłumaczy Weronika Jezierska - jedna z pomysłodawczyń nowej lokalizacji targów rękodzielników, uniemożliwiłoby ekspozycję dzieł, do jakiej przyzwyczaili się twórcy. Dlatego 3. edycja „Przytul Design. Święta na Tkackiej” przeniosła się do dawnego lokalu banku przy ulicy Tkackiej 9 - zaraz obok gruzińskiej restauracji.

- Postanowiłyśmy - bo tak się złożyło, że inicjatywę podjęły głównie kobiety - wynająć osobny lokal we własnym zakresie. Zależało nam na odpowiedniej lokalizacji, która byłaby przedłużeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego. Cieszymy, że to się udało - mówi Weronika Jezierska. - Co roku przed Bożym Narodzeniem odwiedzało nas bardzo wielu stałych klientów, nie tylko z Gdańska czy Trójmiasta, ale z całej Polski, a nawet Europy - przyjeżdżali Niemcy, Skandynawowie, Hiszpanie, Francuzi... Czekali na okres przedświąteczny, żeby nas spotkać, zależało nam więc na podtrzymaniu tradycji.

 

Lokalizacja nie jest przypadkowa - to teren w pobliżu Wielkiej Zbrojowni, w sąsiedztwie tegorocznych stoisk Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku
Lokalizacja nie jest przypadkowa - to teren w pobliżu Wielkiej Zbrojowni, w sąsiedztwie tegorocznych stoisk Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku. Wnętrze kusi świąteczną atmosferą
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W budynku przy ulicy Tkackiej znajdziemy to, do czego przyzwyczaiły nas świąteczne targi w Wielkiej Zbrojowni czy Jarmark św. Dominika: biżuterię, ubrania, zabawki, akcesoria i elementy wyposażenia wnętrz - autorskie, unikatowe, ekologiczne i wykonane ręcznie. Udział w inicjatywie biorą rękodzielniczki z Trójmiasta oraz z Łodzi: Avocado Pracownia Twórcza, Coolawoola, Czarowna Walizka, Ficelle, Filimoniuk Design, Hapka, Iglarki, Lukato, Magoku, My Piece of Wood, Pracownia Cudów i Zapuzzlowani.

- Każda z nas przygotowała coś innego. Proponujemy przedmioty dla różnych grup wiekowych, coś dla siebie znajdą u nas i najmłodsi i seniorzy - zaprasza Weronika Jezierska. - Są tu rzeczy, których nie znajdziemy w sieciówkach - biżuteria z ceramiki oraz z drewna według autorskiego projektu, ubrania z odzyskiwanych materiałów, ręcznie tworzone mapy, prace artystów ludowych z całej Polski, torebki. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych, kończą się na kilkuset.

„Przytul Design. Święta na Tkackiej” działa od 27 listopada do 22 grudnia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00, i w weekendy w godzinach 11:00-20:00.

Zobacz, co czeka w ramach 3. edycji „Przytul Design. Święta na Tkackiej”: