W Gdańsku powstanie „Rowerowy Raj” - dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Takiego miejsca w Gdańsku jeszcze nie było. W okolicy ulicy Aleksandra Dulina powstanie tor rowerowy ze specjalnymi przeszkodami o długości ponad kilometra. Właśnie ogłoszono przetarg na prace projektowe wraz z budową. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 czerwca.
19.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wizualizacja - na zdjęciu wykonanym z lotu ptaka widać kręty tor przeznaczony dla rowerów, który poprzecinany jest przeszkodami z usypanej ziemi, drewna, kamieni, belek drewnianych i stalowej konstrukcji. Przeszkody mają imitować górskie trudności. W tle miejsce do odpoczynku.

Nowy tor rowerowy (wizualizacja) będzie jedną z atrakcji Parku Południowego. Ponad kilometrowy tor główny usiany będzie przeszkodami

fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Rowerowy Maj po raz dziesiąty. Od 6 do 29 maja 2024 r.

Tor rowerowy powstanie w okolicy ul. Aleksandra Dulina (w pobliżu boiska i zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i II) i w przyszłości będzie jedną z atrakcji Parku Południowego. W ramach budowy toru zagospodarowany zostanie obszar o wielkości ok. 1,3 ha. Sama ścieżka wraz z odnogami będzie miała długość ponad 1 km.

W ramach zadania planuje się wykonanie trasy głównej wraz ze skrótami, na której przebiegu znajdą się różne przeszkody, imitujące naturalne warunki górskie. Elementy przeszkód wykonane będą głównie z usypanej ziemi, drewna, kamieni, belek drewnianych i stalowej konstrukcji. Oprócz samego toru zaprojektowane zostanie także miejsce odpoczynku. Nie zabraknie oczywiście małej architektury ze stojakami na rowery.

Inwestycja powstanie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, w ramach realizacji projektu „ROWEROWY RAJ dla mieszkańców: os. Pięć Wzgórz/os. Miłe”.

Inwestycja będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Projekt wraz z budową ma potrwać niecały rok od podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 czerwca.

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy