Uniwersytet WSB Merito ma nowoczesny kampus. Ta prywatna uczelnia działa w Gdańsku od 25 lat

Na Uniwersytecie WSB Merito otwarto w piątek, 8 marca, nowy kampus. Mieszczą się w nim m.in. nowoczesne laboratoria, sale oraz aula na ponad 380 osób. Uniwersytety WSB Merito - wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe - należą do największej grupy uczelni prywatnych w Polsce. W Gdańsku kształci się ponad 18 tys. studentów. 
08.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia widok z lotu ptaka na miejską scenę. Na pierwszym planie znajduje się nowoczesny budynek o białej fasadzie z niebieskimi akcentami, który kontrastuje z otaczającą go starszą architekturą. Budynki wokół mają tradycyjne, strome dachy i są pomalowane w neutralnych kolorach. Przed głównym budynkiem widać parking z kilkoma samochodami. Po lewej stronie znajduje się mały teren zielony z drzewami oraz małym boiskiem do piłki nożnej otoczonym czerwonym bieżnią. W tle widoczne są kolejne budynki mieszkalne i drzewa. Całość otacza łagodnie pagórkowaty krajobraz, a niebo jest pochmurne, co wskazuje na zimową lub wczesnowiosenną porę roku
Nowy kampus prywatnej uczelni z lotu ptaka
mat. Uniwersytet WSB Merito

Ścigamy się z innymi na talenty

Prace budowlane ruszyły w połowie sierpnia 2022 roku, a zakończyły pół roku szybciej niż pierwotnie planowana data tj. w lutym 2024 r

Śródmieście. Punkty handlowe dla artystów plastyków na sezon 2024. Trwa nabór

- Mówi się, że uniwersytet to nie mury. Tak, zgadza się. To głównie społeczność, programy, badania. Ten duch między ludźmi. Ale jednak budynek też jest nam potrzebny. Daje uczelni stabilizację i trwałość - powiedziała podczas uroczystości otwarcia kampusu Emilia Michalska, kanclerz Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. 
 
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, podkreślił, że miasto szczyci się swoją tradycją akademicką. 
To zdjęcie pokazuje wnętrze nowoczesnej auli wykładowej lub sali konferencyjnej. Widoczne są rzędy ułożonych amfiteatralnie krzeseł z tapicerką w ciepłych odcieniach brązu i niebieskiego, które zapewniają komfortowe siedzenie. Sala jest dobrze oświetlona dzięki szeregom równo rozmieszczonych świetlówek na suficie, które zapewniają równomiernie rozproszone światło. Na suficie zamontowane są również okrągłe kratki wentylacyjne. Przód sali zdobi czarna ściana, obok której stoi biały ekran lub tablica interaktywna, a na ścianach bocznych widać dekoracyjne panele drewniane. Całość sprawia wrażenie nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca przeznaczonego do nauki lub prezentacji
Aula na ponad 380 miejsc i można ją w razie potrzeby podzielić na dwie samodzielne sale
mat. Uniwersytet WSB Merito
 
- Miasto takie jak nasze, czy szerzej mówiąc metropolia, rywalizuje z innymi ośrodkami na dwie rzeczy: na jakość życia oraz na talenty. Z dumą możemy powiedzieć, że mieszkamy w jednym z najlepszych miejsc do życia w Polsce, a w Europie - według najnowszego raportu Komisji Europejskiej - Gdańsk zajmuje pod tym względem czwarte miejsce. Ale to się bierze właśnie z fantastycznej współpracy wielu środowisk, instytucji, samorządu oraz uczelni wyższych - mówił Piotr Borawski.   
 
Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, zaznaczył, że każda uczelnia współistnieje z najbliższym otoczeniem. 
 
- Nie jest oderwana od wspólnoty, w której żyje. Jest częścią miasta i regionu. Jeśli wyobrażamy sobie szybki rozwój Pomorza, a tak się dzieje, to potrzebujemy do tego znakomitych kadr - dodał Mieczysław Struk.
Na zdjęciu widzimy grupę czterech osób, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn, uczestniczących w ceremonii przecinania wstęgi. Stoją oni przed żywą ścianą z roślin, a nad nimi zamontowane są reflektory. Osoby te są ubrane elegancko; mężczyźni w garnitury, z których jeden ma czerwony krawat, a kobiety w odpowiednio sukienkę i garnitur. Trzymają wspólnie dużą wstęgę z logotypem, która jest w trakcie przecinania przez kobietę w czarnym garniturze, trzymającą złote nożyce. Cała scena wygląda na oficjalne otwarcie lub inaugurację jakiegoś wydarzenia czy miejsca, być może nowej przestrzeni biznesowej lub edukacyjnej. Atmosfera jest uroczysta, a uczestnicy ceremonii wydają się zadowoleni z momentu. Na lewo w tle widoczny jest muzyk z saksofonem, co sugeruje, że towarzyszy muzyka na żywo
Tradycyjne przecięcie wstęgi z udziałem władz uczelni
mat. Uniwersytet WSB Merito

Co znajduje się w nowym kampusie?

Nowy obiekt uczelni, znajdującej się w dzielnicy Strzyża, przy Al. Grunwaldzkiej 238A, ma powierzchnię ponad 8,2 tysiąca metrów kwadratowych. 

Zachodni Front Śródmieścia Gdańska - Wizualizacja stanu sprzed II Wojny Światowej

NOWY KAMPUS UNIWERSYTETU WSB MERITO W LICZBACH:
 
  • 33 sale dydaktyczne, wyposażone w mobilne ścianki działowe, które umożliwią wykładowcom dzielenie przestrzeni na mniejsze pomieszczenia
  • 10 laboratoriów komputerowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie
  • Aula na ponad 380 miejsc, wyposażona w najnowszy sprzęt audiowizualny oraz ścianę działową, umożliwiającą podzielenie jej na dwie samodzielne aule
  • 12 komfortowych stref studenta, służących do integracji i co-workingu
  • Nowa kantyna oraz kawiarnia
  • ​5 ​przestrzeni na galerie prac studentów
Poza tym, swoje miejsca powiększyły Biuro Rekrutacji oraz Biuro Obsługi Studenta, a także biblioteka, w której czytelnia zyskała dwukrotnie większą przestrzeń oraz nowe pomieszczenia do cichej i głośnej pracy.

Wybory. Znamy wszystkie komitety, które powalczą o miejsca w Radzie Miasta Gdańska

Inwestycja WSB Merito w nowy budynek to jeden z projektów strategicznych uniwersytetu na lata 2022-2025. Placówka już od 25 lat istnieje na trójmiejskiej mapie uczelni wyższych. 
 
ZOBACZ FILM Z OTWARCIA KAMPUSU NA UNIWERSYTECIE WSB MERITO:
 
 
 
Generalnym wykonawcą kampusu była gdańska firma PrzemBud S.A., a projektantką wnętrz Agnieszka Sobańska z Deso Studio. Inwestycja kosztowała ok. 68 mln zł brutto.

Jaką sieć tworzą uniwersytety WSB Merito?

Uniwersytety WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe) należą do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce. Działają w 11 miastach: Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Morska energetyka wiatrowa. Uczelnia z Gdyni zbudowała w Gdańsku Centrum Offshore

Uczelnie oferują studia I i II stopnia, podyplomowe oraz MBA i kształcą dziś niemal 100 tys. studentów. W Gdańsku studiuje ponad 18 tys. osób. 
 

TV

Seniorom - Wesołego Alleluja!