• Start
  • Wiadomości
  • Ulica Stągiewna nagrodzona w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną

Ulica Stągiewna nagrodzona w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną

Miasto Gdańsk za projekt „Przebudowa ulicy Stągiewnej” otrzymało główną nagrodę w tegorocznym konkursie na „Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Pomorskiego 2017” organizowanym przez marszałka województwa pomorskiego.
( 05.10.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ulica Stągiewna

Nagrodę w imieniu miasta odebrał Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. 

- Cieszy nas, że nowy wygląd ulicy Stągiewnej zyskał uznanie nie tylko wśród mieszkańców Gdańska, ale również na arenie całego województwa pomorskiego. To inwestycja będąca efektem planowanego procesu przywracania ruchu pieszego w tym rejonie i usprawnienia komunikacji do miejsc ulokowanych po drugiej stronie Motławy. Dzięki temu powstała przyjazna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców i turystów, będącą wizytówką dla miasta.

W imieniu Miasta Gdańska nagrodę odbierał Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska (drugi z prawej)
Statuetka dla zwycięzcy


Zakres prac realizowanych przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta obejmował przebudowę ul. Stągiewnej, będącej przedłużeniem Długiego Targu, a zarazem przecinającej Wyspę Spichrzów. W ramach inwestycji oprócz ulicy Stągiewnej przebudowane zostały także ul. Chmielna, Motławska i Pożarnicza. Prace obejmowały nie tylko wymianę nawierzchni, ale także przebudowę infrastruktury wewnętrznej ulic (sieci sanitarne, wodociągowe oraz kanalizację deszczową).

Projekt był współfinansowany przez Gminę Miasta Gdańska, Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną oraz w części dotyczącej realizacji sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnych ze środków Unii Europejskiej.