• Start
  • Wiadomości
  • Ujeścisko-Łostowice. Będzie kryte lodowisko, niebawem ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu 

Ujeścisko-Łostowice. Będzie kryte lodowisko, niebawem ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu 

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej krytego lodowiska, które ma w przyszłości powstać w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Projekt ma powstać w rok od podpisania umowy.
27.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańszczanie lubią jeździć na łyżwach - by się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć w sezonie na Lodowisko Miejskie na Placu Zebrań Ludowych. Nowe lodowisko na Ujeścisku-Łostowicach na pewno będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem
Gdańszczanie lubią jeździć na łyżwach - by się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć w sezonie na Lodowisko Miejskie na Placu Zebrań Ludowych. Nowe lodowisko na Ujeścisku-Łostowicach na pewno będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Nowe kryte lodowisko ma powstać w przyszłości w okolicach szkoły i przedszkola przy al. Pawła Adamowicza oraz pętli Ujeścisko i trasy Nowa Warszawska.

Wcześniej została opracowana  koncepcja budowy lodowiska. Do finalizacji został przyjęty III wariant koncepcji, który dostosowany będzie do możliwości miasta i podzielony na 4 etapy realizacyjne.

Wariant ten zakłada etapowanie inwestycji w następującej kolejności realizacji:

  • Etap I - hala lodowiska rekreacyjnego z zapleczem szatniowym uwzględniającym wymagania etapu III,
  • Etap II - budynek basenu,
  • Etap III - hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób, nadbudowanymi nad zapleczem szatniowym wykonanym w etapie I,
  • Etap IV - hala do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią oraz pomieszczeniami dla klubów i związków sportowych.

 

- Przystępujemy do opracowania dokumentacji dla pierwszego etapu, w najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg, który dotyczy projektu  lodowiska rekreacyjnego z trybunami na 300 osób i zapleczem szatniowym, uwzględniającym wymagania etapu trzeciego - wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. 

Ponadto zakłada się uwzględnienie w dokumentacji makroniwelacji terenu w postaci kształtowania skarp, nasypów, murów oporowych, budowę ponad 40 miejsc parkingowych, zagospodarowanie  zieleni i innych elementów terenu założonych w koncepcji dla wszystkich czterech etapów inwestycji. Planowany budynek lodowiska będzie miał 3 kondygnacje, a zakładana powierzchnia lodowiska wynosić będzie ponad 2 tys. m kw.

Prace projektowe dla I etapu mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano w drugiej połowie czerwca. Koszt przygotowania dokumentacji projektowej dla krytego lodowiska z zapleczem wraz z zagospodarowaniem terenu zostanie sfinansowany ze środków z budżetu Gminy Miasta Gdańska.

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy