• Start
  • Wiadomości
  • Tysiące ludzi w Gdańsku na powitaniu Świętego Mikołaja i inauguracji wielkiej choinki 

Tysiące mieszkańców i turystów w Gdańsku na powitaniu Świętego Mikołaja i inauguracji wielkiej choinki 

Tłum na Długim Pobrzeżu i na Długim Targu był taki, że trudno było się przecisnąć. Tak w niedzielę, 5 grudnia, Gdańsk powitał Świętego Mikołaja, który do miasta przypłynął Motławą, na pokładzie łodzi. Dostojny gość poszedł następnie na Długi Targ, by pomóc w zapaleniu wielkiej choinki. Gdańskie powietrze tak zadziałało, że Święty Mikołaj był w szampańskim nastroju - na scenie zrobił “misia” z Aleksandrą Dulkiewicz i porwał panią prezydent do tańca.
( Publikacja: 05.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Łódź dopływa do Zielonej Bramy, gdzie Święty Mikołaj wyraził chęć zejścia na ląd. Na nabrzeżu czekały na niego uradowane tłumy
Łódź z wolna dopływa do Zielonej Bramy, gdzie Święty Mikołaj wyraził chęć zejścia na ląd. Na nabrzeżu czekały na niego uradowane tłumy
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Święty Mikołaj przypłynął od strony kładki zwodzonej na Ołowiankę. Towarzyszył mu zastęp elfów. Łódź miała żółty kadłub, na dziobie wymalowana była paszcza rekina - wyraźny sygnał, że nie jest to pierwszy lepszy gość w mikołajowym przebraniu, od jakich roi się w grudniu na świecie.

Gęsty tłum na nabrzeżu Motławy wiwatował, bił brawa, robił zdjęcia i filmiki. Ludzi było więcej niż w latach ubiegłych. Święty Mikołaj przy Zielonej Bramie zszedł na ląd.

 

Przy wielkiej choince na Długim Targu Święty Mikołaj porwał w tany prezydent Aleksandrę Dulkiewicz - ku uciesze publiczności i towarzyszących mu elfów
Przy wielkiej choince na Długim Targu Święty Mikołaj porwał w tany prezydent Aleksandrę Dulkiewicz - ku uciesze publiczności i towarzyszących mu elfów
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Chwilę później pojawił się na Długim Targu, przy Fontannie Neptuna, gdzie stoi największa w mieście - 17-metrowej wysokości - choinka. Tam również tłum ludzi był wielki. Świętemu Mikołajowi bardzo to się podobało. Wszedł na scenę, na powitanie zrobił “misia” z Aleksandrą Dulkiewicz i przy grającej muzyce porwał na chwilę panią prezydent do tańca - przypominając, że miał to obiecane co najmniej od roku. Taniec wzbudził aplauz publiczności zebranej na Długim Targu.

 

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO:

 

Jednak tym, co sprowadziło tysiące dorosłych i dzieci w to miejsce, była zapowiedź inauguracji największej miejskiej choinki.

Tuż po godz. 17.20 wszyscy wspólnie, ze Świętym Mikołajem i prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, odliczali od dziesięciu w dół. Na końcu było “trzy, dwa, jeden... “ i gromkie “Jest!”.

Choinka rozbłysła tysiącami ledowych lampek.

Gdańsk pokazał dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko trochę śniegu.   

 

NASZA FOTOGALERIA: