• Start
  • Wiadomości
  • Tym żyje Gdańsk. Dawid Jastrzębski o wsparciu akcji "Podaruj urlop" - piątek godz. 13.00

Tym żyje Gdańsk. Dawid Jastrzębski o wsparciu akcji "Podaruj urlop" - piątek godz. 13.00

W Gdańsku powstaje Centrum Opieki Wytchnieniowej, które będzie bezpieczną przystanią dla osób wymagających stałego nadzoru oraz ich opiekunów. Wsparciem dla niego jest kampania "Podaruj urlop". Każdy z nas może się w nią włączyć. Jak to zrobić? O tym porozmawiamy w programie „Tym żyje Gdańsk” z Dawidem Jastrzębskim z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Emisja – piątek 23 września godz. 13.00.
23.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dawid Jastrzębski z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku będzie gościem programu Tym żyje Gdańsk
Dawid Jastrzębski z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku będzie gościem programu "Tym żyje Gdańsk"
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Centrum Opieki Wytchnieniowej

Podczas gdy niesamodzielne dzieci oraz dorośli znajdą się pod czujnym okiem specjalistów, ich najbliżsi będą mogli zająć się sobą i odpocząć. Dbanie o podopiecznych to całoroczna praca bez przerwy. Aby zapewnić opiekunom choć chwilę wytchnienia z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej powstaje w Gdańsku Centrum Opieki Wytchnieniowej. Potrzeba jeszcze 1 500 000 zł.

Dlaczego budowa Centrum jest tak ważna? Jak możemy wesprzeć tę inicjatywę? Na czym polega akcja „Podaruj urlop”? Te pytania skierujemy do Dawida Jastrzębskiego z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Koncert Weterana w niedzielę na gdansk.pl. Wśród wykonawców Dorota Lulka i Orkiestra Kameralna

Festiwal Sztuki Ulicznej

W sobotę, 24 września, w godz. 12.00-18.00 w Śródmieściu odbędzie się „Festiwal Sztuki Ulicznej” z okazji pożegnania lata. To dobra okazja nie tylko do spędzenia czasu wolnego, ale także do wsparcia zbiórki. W Śródmieściu będzie można spotkać mnóstwo wolontariuszy o tym również porozmawiamy z naszym gościem w studiu gdansk.pl.

"Tym żyje Gdańsk" - nowy program na gdansk.pl

Pod koniec wakacji, na portalu gdansk.pl, rozpoczęliśmy regularne emisje programów studyjnych z cyklu „Tym żyje Gdańsk”. Rozmawiamy w nich z gośćmi na ważne tematy dotyczące życia mieszkańców i funkcjonowania samorządu, nowych regulacji prawnych czy dużych organizowanych przez Miasto Gdańsk imprez kulturalnych bądź okolicznościowych. Tematyka szeroka, ale zawsze ważna dla mieszkańców. Rozmowy z gośćmi toczą się w naszym nowym wirtualnym studiu.

„Tym żyje Gdańsk” - emisja na gdansk.pl w piątek 23 września o godz. 13.00. Zapraszamy!