• Start
  • Wiadomości
  • Trwa 761. Jarmark św. Dominika - zobacz, jakie atrakcje przygotowano na ten weekend

Trwa 761. Jarmark św. Dominika - zobacz, jakie atrakcje przygotowano na ten weekend

Pod znakiem różnorodności barw, smaków, wydarzeń kulturalnych i atrakcji dla najmłodszych mija Jarmark św. Dominika. Za nami pierwszy tydzień sięgającej tradycją do 1260 roku, jednej z największych imprez plenerowych handlowo-rozrywkowych w Europie, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością i ściąga do Gdańska turystów z Polski i zagranicy.
31.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jarmark św. Dominika to tradycyjnie handel i możliwość zrobienia ciekawych zakupów, ale nie tylko to. W drugi już weekend tegorocznej edycji można m.in. wziąć udział w pikniku motoryzacyjnym, zobaczyć koncert zespołu jazzowo-funkowego, nauczyć się podstaw gry w siatkówkę, a także - co szczególnie polecamy - zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, bez wcześniejszego umawiania wizyty
Jarmark św. Dominika to tradycyjnie handel i możliwość zrobienia ciekawych zakupów, ale nie tylko to. W drugi już weekend tegorocznej edycji można m.in. wziąć udział w pikniku motoryzacyjnym, zobaczyć koncert zespołu jazzowo-funkowego, nauczyć się podstaw gry w siatkówkę, a także - co szczególnie polecamy - zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, bez wcześniejszego umawiania wizyty
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Program Jarmarku świętego Dominika został przygotowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Nie inaczej będzie w najbliższe dni. Całodniowe atrakcje zaplanowane są także w drugi weekend jarmarku.

 

Premierowy weekend z Toyotą na Ołowiance

Koncert zespołu DOWN TOWN BRASS, premiera nowego modelu Toyota Yaris Cross czy piknik motoryzacyjny. W weekend na jarmarkowy Przystanek Ołowianka zapraszamy całe rodziny, fanów motoryzacji i muzyki. 17 ton piasku gwarantuje budowę niezwykłej rzeźby z piasku. Sobotni wieczór upłynie przy funkowo-jazzowych rytmach DOWN TOWN BRASS i efektownej premiery nowego modelu Toyota Yaris Cross. W niedzielę gości jarmarku zapraszamy przez cały dzień na piknik motoryzacyjny z Toyotą, na którym nie zabraknie strefy animacji dla najmłodszych.

 

Uliczka Pomorska - Pomorska przygoda z kulturą

W strefie pomorskiej zlokalizowanej przy ul. Szerokiej promowane są produkty producentów zrzeszonych w ramach Sieci Dziedzictwa Kulinarnego - Pomorskie. Prace twórców i rękodzielników, dzieła regionalnych twórców, a także projekty artystyczne realizowane w Pomorskim Inkubatorze Kultury. Dostępne będą też produkty powstające w ramach podmiotów ekonomii społecznej.

 

Warsztaty siatkarskie z drużyną młodzików Trefla Gdańsk

Fanów siatkówki, których w kraju siatkarskich Mistrzów Świata nie brakuje, organizatorzy Jarmarku zapraszają w niedzielne popołudnie na Przystanek Targ Rybny. Od godz. 16.00 będzie okazja poznać siatkarskie podstawy z młodzieżowymi zawodnikami Trefla Gdańsk. Żółto-czarni młodzicy wraz z trenerem Pawłem Deguciem będą zachęcać do aktywności fizycznej, pokazywać siatkarskie ćwiczenia i zaszczepiać w młodych gdańszczankach i gdańszczanach, a także wszystkich odwiedzających Jarmark miłość do jednej z najpiękniejszych dyscyplin sportu! Przyjdź, spróbuj swoich sił, a także rozkochaj się w siatkówce tuż przed najważniejszymi meczami igrzysk olimpijskich!

 

Atrakcje dla najmłodszych

W sobotę w godz. 15-17 najmłodszych gości Jarmarku zapraszamy na Skwer Świętopełka i spektakl „Być jak Doktor D” oraz zabawy „Para buch-psoty w ruch”. W sobotę i niedzielę na Przystanku Targ Rybny spotkać będzie się można z tytułowymi bohaterami komiksu Kajko i Kokosz, a jarmarkowymi uliczkami przejdą parady maskotek, w roli głównej wystąpi „Kogut Dominikański”

 

Plenerowy Punkt Szczepień - ponad 500 zaszczepionych osób!

Od 24 lipca, czyli pierwszego dnia Jarmarku na Skwerze Heweliusza działa plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19. „Do tej pory zgłosiło się ponad 500 osób” - informuje Katarzyna Brożek, rzeczniczka prasowa COPERNICUS Podmiot Leczniczy, który odpowiada za wykonywanie szczepień.

„Największym zainteresowaniem cieszy się jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson. Cieszymy się, że osoby odwiedzające Jarmark, który kojarzy się z atrakcjami, zakupami i pysznym jedzeniem stał się miejscem, gdzie podejmowana jest decyzja o szczepieniu. To jest dowód na to, że mimo wakacji, urlopów, nie zapominamy o wspólnym bezpieczeństwie. Czekamy na Państwa 7 dni w tygodniu od godz. 10.00 do 20.00 na Skwerze Heweliusza” dodaje Katarzyna Brożek. Od poniedziałku na każdą zaszczepioną osobę czeka niespodzianka! Do certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie dodawany będzie bon o wartości 10 zł na smakołyk lub napój do wykorzystania w strefie gastronomicznej przy Skwerze Heweliusza.

 

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże