• Start
  • Wiadomości
  • Triathlonowe zawody Lotto Challenge Gdańsk zrobiły furorę - dlatego wrócą do nas w 2022 roku!

Triathlonowe zawody Lotto Challenge Gdańsk zrobiły furorę - dlatego wrócą do nas w 2022 roku!

- Challenge Gdańsk wróci do naszego miasta w dniach 18-19 czerwca 2022 roku - ogłosił podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszą edycję zawodów Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. Zapisy na imprezę ruszają już we wtorek 3 sierpnia, o godzinie 12:00. 
( Publikacja: 30.07.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To impreza dla twardzieli i twardzielek, bez względu na wynik. Każdy kto poradził sobie w tych zawodach ma prawo czuć dumę. Powtórzenie, a nawet poprawienie wyniku w Lotto Challenge Gdańsk 2022 - obowiązkowe!
To impreza dla twardzieli i twardzielek, bez względu na wynik. Nie trzeba być wyczynowcem. Każdy kto poradził sobie w tych zawodach ma prawo czuć dumę. Powtórzenie, a nawet poprawienie wyniku w Lotto Challenge Gdańsk 2022 - obowiązkowe!
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Piątkowa konferencja prasowa na gdańskim stadionie rozpoczęła się od podsumowania tegorocznej edycji LOTTO Challenge Gdańsk 2021. 

- Bardzo nas cieszą słowa uczestników, które słyszeliśmy wielokrotnie podczas gorącego weekendu w Gdańsku, czyli „I will definitly come back”. Dla Miasta Gdańska ta impreza, jest wydarzeniem, które chcielibyśmy, żeby powracało w kolejnych latach. Czujemy, że z jednej strony jest profesjonalnie przygotowana, a z drugiej, co również niezwykle ważne, ma charakter powszechny. Wykorzystuje emocje i energię gdańszczanek i gdańszczan do powrotu do sportu po okresie pandemii. Tegoroczna edycja była dla nas ogromnym, wspaniałym doświadczeniem i liczymy na to, że będziemy to utrwalać - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. 

 

WIĘCEJ O LOTTO CHALLENGE GDAŃSK 2021:

 

Zadowolony z organizacji zawodów w Gdańsku był również Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu: 

- Po raz dziewiąty triathlon gości w Gdańsku. Miniona impreza należy do udanych i pokazała, że w Gdańsku można z powodzeniem przygotować zawody na światowym poziomie. Ma oprócz tego potencjał, który chcemy rozwijać - podkreślał Leszek Paszkowski.

Dyrektor zawodów Adam Greczyło skupił się na podziękowaniu dla partnerów i służb zaangażowanych podczas LOTTO Challenge Gdańsk:

- Dziękuję Miastu Gdańsk za możliwość organizacji tego wydarzenia, dziękuję również naszemu partnerowi tytularnemu Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki LOTTO. Gorąco chciałbym podziękować osobom, których nie było widać na pierwszej linii frontu podczas organizacji imprezy, a które dały nam duże wsparcie przy tym wydarzeniu - czyli Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Zarząd Dróg i Zielni, wolontariusze, medycy, zabezpieczenie trasy pływackiej i wiele innych osób. 

Ponieważ zawody LOTTO Challenge Gdańsk zostały bardzo pozytywnie odebrane przez społeczność triathlonową oraz Miasto Gdańsk przyszła pora na deklarację kontynuacji projektu w roku 2022: 

- Chcielibyśmy zaprosić wszystkich na przyszły rok. 18-19 czerwca to data, którą warto już dziś zakreślić w kalendarzu. Chcemy, żeby to było wielkie święto sportu. To także dobry moment, żeby już teraz rozpisać sobie treningi i rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych zawodów - zachęcał Piotr Grzelak. 

 

Od prawej: dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski, zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak i Adam Greczyło, dyrektor Lotto Challenge Gdańsk. Piotr Grzelak uczestniczył w czerwcu w zawodach i je ukończył z przyzwoitym wynikiem, teraz rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznego startu
Od prawej: dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski, zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak i Adam Greczyło, dyrektor Lotto Challenge Gdańsk. Piotr Grzelak uczestniczył w czerwcu w zawodach i je ukończył z przyzwoitym wynikiem, teraz rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznego startu
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Leszek Paszkowski dodał, że Gdańsk edycja imprezy w roku 2022 zostanie wzbogacona o dystans olimpijski: - W tym roku już ogłaszamy, że nasze zawody w roku 2022 odbędą się na dystansie sprinterskim, olimpijskim i średnim. Zapowiadamy również, że zachęcimy gdańszczanki i gdańszczan do udziału w triathlonie w roku 2022. 

Przypomnijmy:

  • dystans sprinterski wynosi 750 m w wodzie + 20 km na rowerze + 5 km biegu
  • dystans olimpijski: 1500 m + 40 km + 10 km
  • dystans średni: 1900 m + 90 km + 21,1 km

O szczegóły dotyczące rejestracji na zawody w roku 2022 prowadzący Tomasz Galiński zapytał dyrektora zawodów Adama Greczyło:

- Rejestrację na Challenge Gdańsk 2022 otwieramy już 3 sierpnia o godzinie 12. Przez pierwsze dwa tygodnie przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową dla zawodników, którzy wzięli udział w zawodach w roku 2021, każdy otrzyma indywidualny kod uprawniający do 10% rabatu przez 14 dni. Podobna oferta skierowana będzie do wszystkich posiadaczy karty mieszkańca Gdańska - potwierdził dyrektor zawodów. 

Wszystkie szczegóły dotyczące rejestracji na zawody, opłat startowych oraz regulaminu imprezy dostępne będą na stronie internetowej www.Challenge-Poland.com, która do wtorku zostanie uaktualniona. 

ZOBACZ ZAPIS WIDEO KONFERENCJI: