• Start
  • Wiadomości
  • Odmrażanie sportu: treningi na otwartej przestrzeni i zawody do 150 osób. Od 30 maja

Treningi na otwartej przestrzeni i współzawodnictwo sportowe do 150 osób - od 30 maja

Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział w piątek, 29 maja, podczas konferencji prasowej wdrożenie IV etapu odmrażania sportu. Od soboty, 30 maja, będzie można prowadzić treningi na otwartej przestrzeni i organizować zawody sportowe do 150 osób. Nie będzie konieczności używania masek.
( 29.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Żużlowcy na razie mogą wrócić do treningów, niedługo być może do ligowej rywalizacji a kibice na trybuny
Żużlowcy na razie mogą wrócić do treningów, niedługo być może do ligowej rywalizacji, a kibice - na trybuny
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka ogłoszono stopniowe znoszenie ograniczeń dotyczących zamknięcia stadionów dla publiczności. 

Kibice mają wrócić na trybuny od 19 czerwca, ale w ograniczonej ilości. Mecze będzie mogło oglądać nie więcej niż 25 procent pojemności stadionów. Będą obowiązywały także ściśle określone zasady sanitarne. 

Wraca piłkarska ekstraklasa, kibice od 19 czerwca. W niedzielę mecz Lechia - Arka bez publiczności


- Równocześnie z odmrożeniem rozgrywek piłkarskich, odmrażamy cały sport. Cieszę się, że właściwie w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie wrócić nie tylko z piłką nożną, dziś ruszają treningi ekstraligi żużlowej, od jutra będzie można uczestniczyć w zajęciach i współzawodnictwie sportowym w zamkniętych i otwartych przestrzeniach do 150 osób. Za przykładem piłki nożnej idzie też cały sport, na co oczywiście czekamy - mówiła podczas konferencji minister Danuta Dmowska-Andrzejuk. - Aktywność fizyczna jest ogromnie ważna dla naszego zdrowia. W czasie pandemii odgrywa ona ogromną rolę, jeśli chodzi o poprawę naszego samopoczucia, dlatego także w sporcie znosimy większość obostrzeń, które dotychczas obowiązywały. 


Wdrożenie IV etapu zaplanowano na 30 maja i 6 czerwca

30 maja - treningi na otwartej przestrzeni i współzawodnictwo sportowe do 150 osób

Podczas uprawiania sportu na otwartej przestrzeni (np. bieganie czy jazda na rowerze) nie będziemy musieli zakrywać ust i nosa, ale pod warunkiem, że będziemy mogli zachować dwa metry odstępu od innych.

Będzie możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 150 osób, na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, nie będzie także obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane.

6 czerwca - otwarcie basenów, klubów fitness i siłowni oraz zniesienie wcześniejszych obostrzeń.

Mogą zostać otwarte m.in. baseny, kluby fitness oraz siłownie. Na razie jednak nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących funkcjonowania w/w obiektów. 

W Gdańsku trwają prace, dzięki którym otwarte zostaną 4 miejskie pływalnie.

- Obecnie trwa napełnianie basenów wodą, ten proces zakończy się na początku przyszłego tygodnia - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który zarządza miejskimi basenami. - Następnie przeprowadzone zostaną niezbędne badania wody. Na wyniki poczekamy około dwóch tygodni. 

Baseny powinny zostać otwarte najpóźniej do 19 czerwca.