Trefl wygrał na wyjeździe ze Skrą za trzy punkty. MVP - Mikołaj Sawicki

We wtorek, 14 listopada, wieczorem siatkarze Trefla grali na wyjeździe z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Po emocjonującym spotkaniu - dwóch setach granych na przewagi - pokonali trudnego rywala 3:1 (26:24, 28:26, 20:25, 25:16). Dzięki temu zwycięstwu gdańszczanie wrócili na fotel lidera PlusLigi. W sobotę, 18 listopada, podejmą Projekt Warszawa.
14.11.2023
Zawodnicy w ciemnych strojach i jeden w zielonym stoją w kółku z rękoma uniesionymi do góry
Siatkarze Trefla wygrali w Bełchatowie 3:1, było to ich piąte zwycięstwo w szóstym meczu sezonu

Lider z Gdańska

We wtorek, 14 listopada, rozpoczęto szóstą kolejkę PlusLigi. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała GKS Katowice 3:1, kilka godzin później Trefl Gdańsk w Bełchatowie ograł PGE GiEK Skrę także 3:1.

Było to piąte zwycięstwo gdańszczan za trzy punkty. W szóstym - przegranym kilka dni wcześniej po tie-breaku z Bogdanką LUK Lublin - także punktowali. Świetne wyniki mają swoje odzwierciedlenie w tabeli PlusLigi.

5. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 6 4 2 13 10 545 533

W środę, 15 listopada, odbędzie się m.in. mecz Projekt Warszawa - Bogdanska LUK Lublin, dzień później Jastrzębski Węgiel - Enea Czarni Radom. Trefl może zatem stracić przodownictwo w tabeli, co nie zmienia faktu, że początek sezonu 2023/2024 podopieczni trenera Igora Juricicia mają znakomity. I to bez kontuzjowanego rozgrywającego nr 1 - Lukasa Kampy.

Następne spotkanie Trefla już w sobotę, 18 listopada, o godz. 17:30. Będzie to hit PlusLigi. W Ergo Arenie “gdańskie lwy” podejmą Projekt Warszawa. Bilety i karnety są cały czas dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Co się działo w Bełchatowie?

Spotkanie trwało dwie godziny i trzy minuty, najdłużej drugi set - 38 minut. Mecz od początku był bardzo wyrównany, dwie pierwsze partie gdańszczanie zakończyli zwycięsko na przewagi. W pierwszej kończącą piłkę posłał Mikołaj Sawicki (na 26:24), w drugiej Kewin Sasak (na 28:26).

W trzecim secie siatkarze Trefla tracili do bełchatowian cztery punkty, ale doszli do stanu 15:15. Potem jednak znowu gospodarze doszli do głosu. Gdańszczanie tę część przegrali 20:25. Potem jednak dali prawdziwy koncert. Znakomite asy serwisowe Sawickiego spowodowały, że systematycznie zaczęli budować przewagę. Ostatnią partię zakończyli do 16.

MVP spotkania wybrano Mikołaja Sawickiego.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 1:3 (24:26, 26:28, 25:20, 16:25)

PGE GiEK Skra: Derouillon 22, Lipiński 17, Aciobanitei 14, Lemański 9, Poręba 5, Kupka 2, Łomacz 2, Mika 1, Nowak 1, Diez (libero), Marek

Trefl: Sawicki 23, Sasak 23, Niemiec 14, Martinez Franchi 9, Urbanowicz 7, Droszyński 5, Koykka (libero), Czerwiński, Nasevich, Orczyk