Trefl pokonał Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. Luke Perry ze statuetką najlepszego gracza meczu

Świetna passa zwycięstw bez straty seta we własnej hali została podtrzymana. Siatkarze Trefla w poniedziałek, 24 października w Ergo Arenie pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0. Gdańszczanie po tym zwycięstwie awansowali na piąte miejsce w tabeli PlusLigi.
( 24.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Luke Perry (w zielonym stroju) został wybrany MVP spotkania
Luke Perry (w zielonym stroju) został wybrany MVP spotkania
fot. Trefl Gdańsk

Trzecie zwycięstwo Trefla

Przed spotkaniem zespoły z Gdańska i Radomia były sąsiadami w tabeli (10. i 11. miejsce). Oba zespoły miały po 6 punktów, ale Trefl jeden mecz rozegrany mniej. Oba miały po dwa zwycięstwa. 

W poniedziałek, 24 października, podopieczni trenera Igora Juricicia wygrali po raz trzeci bez straty seta, do zwycięstwa potrzebowali 90 minut. 

Kolejne sety wyglądały podobnie. Wyrównane na początku, potem wzrastała przewaga gdańszczan i znowu malała. W pierwszej partii od 6:7 do 14:11 i 20:19. W drugiej było 7:8, 15:9 i 18:16. W trzeciej 2:3, 12:7, 19:16. Trefl wygrał kolejno do 21, 21 i 20. 

Najskuteczniejszy Bołądź

Najskuteczniejszy z gdańszczan był Bartłomiej Bołądź, zdobywca 17 punktów, który miał cztery asy serwisowe i trzy skuteczne bloki.

- Fajnie, że w tym meczu bardzo dobrze zagrywaliśmy, do tego doszło dobre przyjęcie, wiedzieliśmy o tym wcześniej, że na zagrywce musimy odrzucić zawodników z Radomia, bo mają siłę rażenia w ataku i po prostu mają zawodników, którzy skutecznie atakują. Myślę, że zagrywka i bardzo dobre przyjęcie zadecydowały o tym, że wygraliśmy, ale też popełniliśmy troszkę mniej błędów i to zaważyło, że ten mecz wygraliśmy - ocenił występ całej drużyny Bołądź. 

Pierwszy raz w podstawowej szóstce

W meczu z Cerrad Eneą Czarnymi po raz pierwszy w podstawowej szóstce Trefla pojawił się Jakub Czerwiński.

- Skłamałbym, gdybym powiedział, że się nie denerwowałem, aczkolwiek gdzieś ten lekki stresik, pozytywny co prawda, minął już z pierwszym gwizdkiem i byłem skupiony tylko na meczu. Uważam, że dzisiaj bardzo dobrze zagrywaliśmy i mieliśmy dobrze zorganizowaną grę, sporo obron, myślę, że to zadecydowało o wygranej - mówił 21-letni przyjmujący

MVP spotkania został libero Luke Perry, który brylował w obronie. 


Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:20) 

Trefl: Bołądź 17, Sawicki 11, Urbanowicz 10, Czerwiński 7, Niemiec 4, Kampa 3, Perry (libero) oraz Martinez, Nasevich

Cerrad Enea Czarni: Łukasik 15, Schulz 11, Lemański 8, Borges 3, Tammemaa 2, Woicki, Masłowski (libero) oraz Rusin 3, Nowak 1, Warda 1, Gąsior, Firszt