Trefl - Projekt Warszawa w Ergo Arenie

Siatkarze Trefla sezon zasadniczy PlusLigi zakończą na szóstym miejscu, nie zmieni tego wynik meczu z Projektem Warszawa, który w niedzielę, 2 kwietnia, odbędzie się w Ergo Arenie. - Jest to ostatni mecz przed najważniejszym momentem sezonu, więc po prostu idziemy na maksa - mówi rozgrywający gdańskiej drużyny Lukas Kampca. Początek spotkania o godz. 18.00.
02.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzech siatkarzy w białych koszulkach w wyskoku z wyciągniętymi do góry rękoma. Przed nimi - po drugiej stronie siatki - zasłonięty zawodnik w pomarańczowej koszulce oraz żółto-niebieska piłka
Siatkarze Trefla sezon zasadniczy zakończą na szóstym miejscu
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Trefl kontra niepokonany od grudnia Projekt

Siatkarze Trefla tydzień wcześniej przegrali na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Porażka z liderem PlusLigi przerwała serię serię pięciu zwycięstw z rzędu. W niedzielę, 2 kwietnia, rywalem gdańszczan w Ergo Arenie będzie Projekt Warszawa, który jest niepokonany od 21 grudnia. Zespół trenera Piotra Grabana wygrał ostatnie 13 meczów z rzędu.

Projekt zajmuje piąte miejsce w tabeli, Trefl jest szósty. Bez względu na wynik spotkania, oba zespoły nie zmienią już swojej pozycji przed play-off.

Na przeciwko mistrzowie świata

W zespole ze stolicy grają m.in. mistrzowie świata Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona czy Damian Wojtaszek i Igor Grobelny.  

– Warszawianie grają bardzo dobrze już od dłuższego czasu, w tym roku nie przegrali jeszcze ani jednego meczu. My cały czas staramy się poprawiać u siebie małe elementy, które mogą mieć bardzo duże znaczenie dla ostatecznego wyniku. Ten niedzielny mecz będzie dla nas na pewno sporym wyzwaniem, ale jestem przekonany, że stworzymy świetne widowisko – mówi rozgrywający Trefla Gdańsk Lukas Kampa. – Gramy dobrze, w szczególności w domu, i chcemy to kontynuować, by jeszcze pozytywniej podchodzić do play-offów. Niedzielne starcie zapowiada się bardzo zacięcie. Jest to ostatni mecz przed najważniejszym momentem sezonu, więc po prostu idziemy na maksa.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Niedzielny mecz odbędzie się w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Drużyny na przedmeczową prezentację wyjdą w asyście eskorty dziecięcej, którą tworzyć będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Nowym Porcie. Świetlne show zastąpi kolor niebieski, który jest symbolem święta świadomości autyzmu, a w przerwie po drugim secie na boisku odbędzie się licytacja obrazów, które siatkarze Trefla otrzymali w grudniu 2022 roku podczas przedświątecznej wizyty w Ośrodku w Nowym Porcie.

Gdańsk pamięta o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

Jednym z zawodników, który spotkał się wówczas z dziećmi był Lukas Kampa.

– Gdy byliśmy w grudniu przed świętami w tym ośrodku ujmujące dla mnie było, jak szczęśliwe są dzieci, jakie były zadowolone, gdy graliśmy w bule i świetnie się bawiliśmy. To super inicjatywa, że teraz spotkamy się z nimi u nas w hali i że będziemy z ich asystą wychodzić na boisko. Myślę, że możemy się od nich uczyć tej radości życia – kończy rozgrywający.

Początek spotkania Trefl - Projekt o godz. 18:00. Bilety w sprzedaży od 15 do 49 zł na www.gdanskielwy.pl. W dniu meczu wejściówki będą dostępne także w kasie klubowej w Ergo Arenie, która otwarta będzie od godz. 16:00 (okienko kasowe przy kasie nr 1).