Trefl - PSG Stal Nysa

W niedzielę, 12 marca, siatkarze Trefla Gdańsk podejmują PSG Stal Nysa. Spotkają się szósty z ósmym zespołem PlusLigi. - Cieszę, że wracamy do Ergo Areny, do naszych kibiców - przyznaje trener gdańszczan Igor Juricić. Początek spotkania o godz. 17.30.
( 11.03.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwóch siatkarzy w wyskoku z rękoma nad siatką. W tle trybuny z kibicami
Siatkarze Trefla walczą o play-off. Na zdjęciu w meczu z PGE Skra Bełchatów
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

W tegorocznym sezonie PlusLigi do rozegrania pozostały cztery kolejki. Trefl czekają kolejno mecze z PSG Stalą Nysa (u siebie), GKS Katowice i Asseco Resovią Rzeszów (oba na wyjazdach) oraz i Projektem Warszawa (ponownie u siebie).

Gdańszczanie mają na koncie 49 punktów, 17 zwycięstw, 9 porażek. Zajmują szóste miejsce w tabeli. Ostatnie trzy spotkania wygrali: w Ergo Arenie z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0 oraz na terenie rywali z BBTS Bielsko-Biała 3:1 i Cuprum Lubin 3:2. 

- To, że my jesteśmy na szóstym, czy piątym miejscu w tabeli, to nie oznacza, że drużyny niżej notowane nie grają dobrej siatkówki. Chcemy osiągnąć nasz cel, jakim są play-offy, a jednocześnie wiemy, że nie ma łatwej gry, obojętnie kto stoi po drugiej stronie siatki. Jadąc do Bielska wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie, BBTS nie miał nic do stracenia, mogli grać swoją najlepszą siatkówkę. A z drugiej strony my mieliśmy trochę problemów zdrowotnych, z powodu przeziębienia nie mógł wtedy zagrać Bartek Bołądź. Ostatecznie wygraliśmy, również dzięki graczom wprowadzanym na boisko z kwadratu - trener Trefla Igor Juricić przypomina o okolicznościach dwóch ostatnich wyjazdowych zwycięstw. - W Lubinie graliśmy z przeciwnikiem, który gra bardzo zdyscyplinowaną siatkówkę. Po obu stronach był to mecz z wieloma błędami w polu zagrywki, najważniejsza jednak jest wygrana, musimy się cieszyć z dwóch punktów, bo przecież gospodarze prowadzili już 2:1. 

W niedzielę rywalem PSG Stal

PSG Stal Nysa to aktualnie ósmy zespół PlusLigi. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego w 27 meczach (rozegrali o jeden więcej niż Trefl) zdobyli 46 punktów, wygrali 14 razy, 13 przegrali.

- Bardzo się cieszę, że w niedzielę wracamy do Ergo Areny, do naszych kibiców - mówi trener gdańszczan. - Nysa to drużyna bardzo fizyczna i wiemy, że również łatwo nie będzie. My jednak po dołączeniu Zhanga mamy większą dowolność w grze, możemy wybierać, czy grać bardziej ofensywnie, czy stawiać na defensywę. Zmierzamy po swój cel, a jestem przekonany, że kibice pomogą nam zrobić kolejny krok w jego kierunku.

Matematyczne atrakcje

Trefl - jak zawsze - podczas meczów przygotowuje różne atrakcje dla kibiców. Tym razem w związku z przypadającym w niedzielę, 12 marca, Dniem Matematyki, obok parkietu w strefie stworzonej wspólnie ze Studenckim Ośrodkiem Kształcenia „Indeks” na młodych kibiców będą czekać siatkarsko-matematyczne zadania. Na bazie pola boiska do siatkówki zgłębiana będzie geometria, do wyliczeń procentowych posłużą skuteczności poszczególnych zawodników w takich elementach gry jak przyjęcie, czy atak, a w obliczaniu finansów na tapet wzięty zostanie rodzinny budżet związany z wyjściem na mecz!

Tradycyjnie na najmłodszych czekać będą kącik zabaw Trefla, dmuchaniec Polsat Plus Areny Gdańsk, miniboisko do koszykówki, a także maskotki Treflika i Airnesta Portu Lotniczego Gdańsk. 

Bilety na mecz

Bilety na niedzielny mecz można kupić na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 39 zł. W dniu meczu wejściówki będą dostępne także w kasie klubowej w Ergo Arenie, która otwarta będzie od godz. 15:30 (okienko kasowe przy kasie nr 1).