Trefl - Grupa Azoty ZAKSA

W niedzielę, 10 grudnia, o godz. 14:45 siatkarze Trefla Gdańsk podejmą w Ergo Arenie trzykrotnego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dwa dni przed spotkaniem sprzedano już ponad siedem tysięcy biletów. - Im więcej kibiców w hali, tym bardziej będzie nas to napędzać. Doping z trybun nas niesie i pomaga w grze - przekonuje Patryk Niemiec, środkowy gdańskiej ekipy.
09.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zawodnicy w białych koszulkach w kółku z uniesionymi rękoma. Cieszą się po zdobyciu punktu
Siatkarze Trefla po dwóch wyjazdowych porażkach chcieliby wrócić na zwycięską ścieżkę
fot. Trefl Gdańsk

Zwycięzca Ligi Mistrzów z problemami

Na taki mecz warto czekać. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to najbardziej utytułowany polski klub ostatnich kilku lat. W minionych pięciu sezonach kędzierzynianie trzykrotnie zdobywali mistrzostwo Polski, dwa razy zajmowali drugie miejsce, sięgnęli po cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary Polski. I co najważniejsze: wygrywali trzy ostatnie edycje Ligi Mistrzów!!!

Tegoroczny sezon póki co nie jest najlepszy dla zespołu trenera Tuomasa Sammelvuo. Głównie ze względu na kontuzje zawodników.

Z urazami mierzą się m.in. reprezentacyjny rozgrywający Marcin Janusz i Przemysław Stępień, przyjmujący Daniel Chitigoi i Wojciech Żaliński. Ostatnio ze składu wypadł też przyjmujący Bartosz Bednorz. W związku z tym do zespołu w listopadzie na rozegranie dołączył Radosław Gil, do klubu wrócił przyjmujący Krzysztof Zapłacki. Po kontuzji powoli wraca atakujący Bartłomiej Kluth.

– Pomimo problemów zdrowotnych, z jakimi borykają się aktualnie kędzierzynianie, prezentują oni bardzo jakościową siatkówkę. Robią bardzo mało błędów, bardzo dobrze grają na zagrywce, w obronie, w ataku. Spodziewamy się wysokiej jakości w każdym elemencie – wylicza zalety rywala środkowy Trefla Gdańsk, Patryk Niemiec.

Hit i rekord frekwencji

W PlusLidze rozegrano dziesięć kolejek. ZAKSA z 18 punktami zajmuje szóste miejsce. Trefl jest o jedno miejsce wyżej z 19 „oczkami”. Obie drużyny mają na koncie po sześć zwycięstw i cztery porażki. Mecz z trzykrotnym triumfatorem Ligi Mistrzów, bez względu w jakim składzie wyjdzie na boisko, to hit dla gdańskich fanów siatkówki.

Zespół ciągną tegoroczni mistrzowie Europy: Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka, którzy też borykali się ze zmęczeniem po długim i wyczerpującym sezonie klubowym i reprezentacyjnym (tak jak Janusz). Wspierają ich pozostali gracze z Dmytro Paszyckim na czele.

W niedzielę, 10 grudnia, w Ergo Arenie szykuje się rekord frekwencji. Na dwa dni przed spotkanie - w piątek 8 grudnia - zajętych już było ponad siedem tysięcy miejsc na trybunach. Poprzedni mecz ligowy w Gdańsku oglądało 5800 kibiców.

– Im więcej kibiców w hali, tym bardziej będzie nas to napędzać. Doping z trybun nas niesie i pomaga nam w grze. W tym sezonie frekwencja z meczu na mecz jest coraz większa, z czego się bardzo cieszymy i jesteśmy wdzięczni. Jest to ogromne wsparcie dla nas – mówi Niemiec.

Co zrobi Trefl?

Trefl miał świetny początek sezonu, wygrał cztery mecze z rzędu, bywał chwilami liderem PlusLigi. Potem przyszło kilka porażek, ostatnio na wyjazdach z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 1:3 oraz mistrzem Polski i finalistą Ligi Mistrzów, Jastrzębskim Węglem 0:3.

– Mamy za sobą dwie ciężkie przeprawy, które nie zakończyły się po naszej myśli. Teraz jesteśmy mocno skupieni na kolejnym meczu, pełni energii do walki i na pewno damy z siebie wszystko – twierdzi Patryk Niemiec.

Spotkanie Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia, w Ergo Arenie o godz. 14:45. Bilety dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Poza meczowe atrakcje

Jak zawsze na kibiców czekać będą poza boiskowe atrakcje. Będą quiz i konkurs, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej Mrzezino, dmuchaniec w kształcie bursztynowej Polsat Plus Areny Gdańsk oraz kącik zabaw Trefla.

Motywem przewodnim meczu będzie #ZielonaStronaTrefla. W praktyce oznacza to, że podczas wyjścia drużyn na boisko, zawodnikom towarzyszyć będzie eskorta dziecięca. Dzieci zaprezentują wielkoformatowe puzzle z wizerunkiem zawodników, które następnie ułożą w jedną całość. Puzzle zostały oczywiście przygotowane przez sponsora tytularnego klubu - Trefl S.A., są one są jednymi z najbardziej ekologicznych produktów tej firmy.

W trakcie przerwy kibice będą mogli wziąć udział w konkursie - EKO-quizie, w którym do wygrania będą w pełni ekologiczne puzzle drewniane Wood Craft od firmy Trefl.

 

TV

Wodorowce dla Gdańska