Transmisja niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - zapraszamy na godz. 12.00

Transmisje mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku na naszym portalu miały swój początek w momencie wybuchu pandemii Covid-19. Stało się to już tradycją. Na najbliższą zapraszamy w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.00.
26.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ks. Krzysztof Niedałtowski - rektor kościoła św. Jana w Gdańsku
Ks. Krzysztof Niedałtowski - rektor kościoła św. Jana w Gdańsku
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Msze św. na gdansk.pl

Transmisje mszy św. na portalu gdansk.pl rozpoczęły się zaraz po wybuchu pandemii Covid-19, ponad 2 lata temu. W tym bardzo trudnym czasie z powodu obostrzeń arcybiskup gdański wprowadził dyspensę od obowiązkowego udziału w niedzielnej liturgii. Teraz pandemia skończyła się, obostrzenia w naszym kraju odwołano, ale wielu gdańszczan, a nawet osób z innych miast i z różnych zakątków świata przyzwyczaiło się do tej cotygodniowej liturgii i czeka na nią.

Dorota z Mątów. Jedyna gdańska i pomorska święta - w ten weekend 628 lat od dnia śmierci, procesja

Kościół św. Jana w Gdańsku

Miejsce, z którego nadawana jest msza św. to niezwykły obiekt. Historia kościół św. Jana w Gdańsku sięga XIV w. W czasie II wojny światowej świątynia spłonęła, odnowiono ją dopiero w ostatnich latach. W 1995 r., Archidiecezja Gdańska zawarła z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku umowę użyczenia kościoła św. Jana przez okres 30 lat w celu jego odbudowy i konserwacji oraz adaptacji na cele kulturalne. W kościele znajdują się zrekonstruowane organy i kamienny ołtarz autorstwa Abrahama van den Blocke. To piękne wnętrze można podziwiać podczas transmisji mszy św.

Ks. Krzysztof Niedałtowski

Swoje miejsce znalazło tu też – od 1998 r. – Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej. Rektorem kościoła św. Jana w Gdańsku i duszpasterzem środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej jest ks. Krzysztof Niedałtowski. On też przeważnie wygłasza kazania. W czasie wojny w Ukrainie wierni bardzo często modlą się w intencji pokoju w tym kraju, organizują też pomoc dla uchodźców i osób dotkniętych wojną.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.