Transmisja niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - zapraszamy o g. 12.00

Ponad trzy lata temu rozpoczęliśmy na gdansk.pl nadawanie online niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Miało to związek z ogłoszeniem obostrzeń dotyczących imprez zbiorowych po wybuchu pandemii Covid-19. Na najbliższą zapraszamy w niedzielę 26 marca o godz. 12.00.
25.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kościół średniowieczny z czerwonej cegły, dookoła zabytkowe kamienice w tle kanał portowy
Kościół św. Jana w Gdańsku
fot. gdansk.pl

Wielki Post – ostatnie tygodnie

To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Niebawem minie połowa tego, ważnego w kalendarzu kościelnym, czasu. Tego dnia czytany jest fragment ewangelii wg. św Jana o wskrzeszeniu Łazarza. Do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego zostało jeszcze dwa tygodnie.

Dzięki transmisjom liturgii może w niej uczestniczyć wiele osób. W czasie pandemii duża liczba wiernych, w trosce o własne zdrowie, unikała zgromadzeń. Teraz transmitujemy msze św., bo wiele osób przyzwyczaiło się do nich i bardzo sobie ceni. Kazania najczęściej wygłasza ks. Jan Niedałtowski, rektor kościoła św. Jana w Gdańsku.

Mury Głównego Miasta mają 680 lat. To okazja do filmowego spaceru śladem dawnych fortyfikacji 

Kościół św. Jana - historia

Historia kościoła św. Jana w Gdańsku sięga XIV w. W czasie II wojny światowej spłonął on, a odnowiono go dopiero w ostatnich latach dzięki wsparciu funduszy UE. 

W 1995 r., Archidiecezja Gdańska zawarła z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku umowę użyczenia kościoła św. Jana przez okres 30 lat w celu jego odbudowy i konserwacji oraz adaptacji na cele kulturalne. W kościele znajdują się zrekonstruowane organy i kamienny ołtarz autorstwa Abrahama van den Blocke. To piękne wnętrze można podziwiać podczas transmisji mszy św. W obiekcie tym odbywa się wiele imprez kulturalnych i działa w nim również Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej, którym opiekuje się właśnie ksiądz Krzysztof.

Na transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 26 marca o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.

 

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta