• Start
  • Wiadomości
  • Praca na wakacje? Przyjdź na Targi - w czwartek przed Forum Gdańsk

Szukasz pracy na wakacje? Przyjdź dziś Targi przed Forum Gdańsk

W czwartek 12 maja, w godz. 10-14, na dziedzińcu przed centrum handlowym Forum Gdańsk odbędą się Targi pracy branży HoReCa. W wydarzeniu weźmie udział ponad 30 wystawców, którzy przygotowali ok. 300 różnorodnych ofert. Rekrutować będą hotele, biura podróży, restauracje i kawiarnie. Z oferty mogą korzystać również obywatele Ukrainy.
12.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1195x665

Wakacje to dla Gdańska zawsze wyjątkowy okres, który oznacza - dla jednych - zasłużony wypoczynek na plaży, a dla innych - okazję do podjęcia sezonowej pracy. Maj to najlepszy i być może ostatni moment na znalezienie atrakcyjnych ofert pracy w branży hotelarsko-turystycznej, a także w firmach, które w okresie wakacyjnym tradycyjnie już zwiększają zatrudnienie. W tym sezonie poszukiwanie etatu w jednym z renomowanych hoteli, restauracjach czy lokalnych kawiarniach będzie zdecydowanie prostsze.

W Targach pracy branży HoReCa, które odbędą się w czwartek 12 maja, w godz. 10-14, na dziedzińcu przed centrum handlowym Forum Gdańsk, weźmie udział ponad 30 wystawców. Nowych pracowników poszukiwać będzie m.in.: Qubus Hotel, Hilton Gdańsk, Scandic, Hard Rock Cafe, Stena Line, Radisson Hotel&Suites Gdańsk, Restauracja Zacisze, a także popularne sieci typu fast-food: McDonald’s i KFC.

Kogo będą szukać pracodawcy?

Długa lista wystawców to z pewnością dobra wiadomość dla osób, które chciałyby wypoczynek na plaży dzielić z wakacyjną pracą. Na targach będzie można wybierać między 300 różnorodnymi ofertami zatrudnienia. Rekruterzy poszukiwać będą m.in. kucharzy, kelnerów, barmanów, recepcjonistów, personelu pokojowego i sprzątającego, specjalistów ds. sprzedaży, szefów kuchni czy cukierników. Wakacyjne oferty pracy oraz staży przywiezie na targi także Gdański Urząd Pracy.

Do spotkania z pracodawcą warto się solidnie przygotować. Pomoc związaną z opracowaniem dokumentów aplikacyjnych będzie można uzyskać w targowej Alei Rekrutacji. Doświadczeni doradcy z Gdańskiego Urzędu Pracy oraz agencji zatrudnienia Grupa Progres nie tylko sprawdzą CV i list motywacyjny, przeprowadzą też symulację rozmowy rekrutacyjnej zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Z kolei o planach zawodowych i wykorzystywaniu swoich mocnych stron na rynku pracy będzie można porozmawiać ze specjalistami Centrum Rozwoju Talentów, którzy na targi przygotowali specjalną ofertę. Znajdą się w niej m.in. konsultacje w zakresie predyspozycji zawodowych, quiz z nagrodami, a także kreatywne gry i zabawy, które pobudzą nie tylko umysł. Doradcy CRT zapraszają na stoisko do wnętrz Forum Gdańsk (mostek nad kanałem Raduni).

Z oferty wystawienniczej mogą korzystać również obywatele Ukrainy. Wszystkie oferty pracy będą przetłumaczone na język ukraiński i wywieszone na platformach wystawienniczych, a doradcy w Alei Rekrutacji zaoferują konsultacje zarówno po ukraińsku i angielsku. Również z myślą o naszych wschodnich sąsiadach działać będzie specjalny punkt informacyjny z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi m.in. warunków życia i pracy w Gdańsku.

Klimat wakacji

Ponieważ nawet na targach pracy nie może zabraknąć wakacyjnych akcentów, na wszystkich poszukujących pracy czekać będzie strefa gastronomiczna i miejsce do prawdziwie letniego relaksu. Na smaczny posiłek zaproszą najlepsze restauracje. Targowe menu to m.in. słone i słodkie przekąski. Z kolei po zasłużonym lunchu organizatorzy wydarzenia Gdański Urząd Pracy, Gdańska Organizacja Turystyczna, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa, a także Forum Gdańsk zaproszą albo na plażowy leżak bądź do strefy pokazów, gdzie swoje umiejętności zaprezentują najlepsi bariści, kucharze z hotelu Scandic pokażą, jak przygotować smaczny posiłek „z niczego”, a firma Eliksir zaserwuje kuchnię molekularną. O dobrą zabawę zadbają też sami pracodawcy. Na wielu stoiskach będzie można wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami.

Przypominamy, Targi pracy branży HoReCa odbędą się 12 maja na dziedzińcu Forum Gdańsk. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa cztery godziny. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku