• Start
  • Wiadomości
  • TALENTY 2024. Stacja Orunia zaprasza do konkursu tańca solistów i grupy amatorskie

TALENTY 2024. Stacja Orunia zaprasza do konkursu tańca solistów i grupy amatorskie

Stacja Orunia – oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury rozpoczęła nabór do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca TALENTY 2024. Przegląd konkursowy skierowany jest do szkół i placówek pozaszkolnych amatorsko zajmujących się tańcem. Konkurs obejmuje występy debiutantów, solistów, duetów i formacji w kilku kategoriach wiekowych oraz w siedmiu kategoriach tanecznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 kwietnia.
20.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzy młode baletnice, stoją jedna za drugą na scenie, czarno-białe zdjęcie
XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca TALENTY 2024 przeznaczony jest dla osób z różnym doświadczeniem, uprawiających amatorsko taniec w różnych kategoriach
fot. Pixabay

Choroba Parkinsona. W tańcu chorzy odzyskują sprawność i poczucie własnej wartości

XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca TALENTY 2024 przeznaczony jest dla placówek szkolnych oraz pozaszkolnych (takich jak pałace młodzieży, młodzieżowe domy kultury, międzyszkolne ośrodki sportowe i inne), amatorsko zajmujących się tańcem. Rozgrywany jest w różnych kategoriach tanecznych, takich jak taniec współczesny, jazz, cheerleaders, taniec z przyborem, i inne formy.

Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja tańca, przegląd autorskiej twórczości i kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Ważną rolę w projekcie odgrywa także aktywizacja lokalnych społeczności i możliwość nawiązania kontaktów między placówkami oraz wymiana doświadczeń.

Od solistów do 26-osobowych grup

Udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy z różnym doświadczeniem scenicznym i w różnym wieku - nawet poniżej 8. roku życia. Także górna granica wieku jest otwarta. Zgłaszać się mogą zarówno soliści (kategorie: do 8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat, powyżej 15 lat), jak i duety (kategorie: 7-10 lat, 11-14 lat, powyżej 15 lat) czy liczące od 4 do 26 osób formacje. Mile widziani są zarówno ci, którzy mają już amatorskie doświadczenie taneczne, jak i debiutujący solo, do lat 11 (kategorie: do 8 lat, 9-11 lat).

Warunkiem przyjęcia uczestników do konkursu jest:

  • zgłoszenie pisemne do dnia 7 kwietnia
  • uiszczenie opłaty startowej po uzyskaniu potwierdzenia od Organizatora o zakwalifikowaniu się do konkursu w wysokości: 50 zł od osoby za pierwszą wybraną kategorię taneczną / 30 zł od osoby za każdą następną kategorię.

Opłatę startową należy opłacić przelewem w terminie nieprzekraczającym 17 kwietnia, z dopiskiem „TALENTY 2024 – nazwa zespołu”, na nr konta: GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY 09 8309 0000 0085 6294 2000 0360 BANK SPÓŁDZIELCZY W SZTUMIE. Chęć otrzymania faktury należy zaznaczyć w karcie zgłoszenia. Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

plakat, na jasnofioletowym tle graficznie zarysowana baletnica
mat. Stacji Orunia GAK

Finał 27 kwietnia

Pokazy konkursowe odbędą się 27 kwietnia, od godz. 08:30, w Sali widowiskowej Stacji Orunia GAK przy ulicy Dworcowej 9.

Wstęp płatny – sprzedaż biletów odbędzie się przez platformę Bilety24.pl. Ceny biletów organizatorzy podadzą po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń i przygotowaniu harmonogramu wydarzenia, wówczas też ruszy sprzedaż.

Szczegóły dotyczące udziału w konkursie, karta zgłoszenia, regulamin oraz zgody rodzica/opiekuna znajdują się na stronie: gak.gda.pl.

TV

Koalicja Obywatelska podsumowała swój sukces wyborczy