• Start
  • Wiadomości
  • Szukamy „Pracodawcy przyjaznego gdańskiej szkole zawodowej”

Szukamy „Pracodawcy przyjaznego gdańskiej szkole zawodowej”

W poniedziałek, 29 stycznia, startuje konkurs „Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej”. Tradycyjnie już jest organizowany przy okazji zbliżającego się „Tygodnia zawodowca”. Stanowi okazję, by docenić te firmy, które szczególnie wspierają gdańskie placówki oświatowe.
( Publikacja: 29.01.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W Gdańsku poszukiwani są m.in. absolwenci szkół gastronomicznych

- Celem konkursu jest promowanie kształcenia zawodowego, wzmocnienie współpracy pomiędzy pracodawcami i szkołami zawodowymi oraz ukierunkowanie kształcenia zawodowego na innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, a także wzmocnienie spójności kompetencji absolwentów z oczekiwaniami pracodawców - tłumaczy zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.


Komu się należy tytuł?

Nominacje do tytułu „Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej” zgłaszają dyrektorzy szkół i placówek kształcenia zawodowego, dla których organem prowadzącym jest miasto Gdańsk. Dyrektor może nominować jednego pracodawcę, z którym współpracuje minimum 2 lata.

Wyróżnienia przyznaje się tym przedsiębiorcą, którzy spełniają określone kryteria, np. organizują i prowadzą dla uczniów zajęcia edukacyjne z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, współpracują ze szkołami przy opracowywaniu programów nauczania w zawodach, uczestniczą w realizacji działań, innowacji i eksperymentów pedagogicznych czy fundują stypendia i nagrody dla uczniów. Szczególnie cenione są też firmy, które sprawują patronat nad klasą, albo wspierają kształcenie osób niepełnosprawnych.

Co ważne, jeden pracodawca nie może być typowany częściej niż raz na 3 lata.


Jak zgłosić pracodawcę?

Formularze nominacji należy składać w siedzibie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, w sekretariacie ( ul. Kartuska 5, II piętro) do 13 lutego 2018 roku. Gala finałowa jest zaplanowana na 9 marca 2018 roku w Centrum Rozwoju Talentów. Prezydent Gdańska wyróżnia nominowanego przez szkołę pracodawcę nagrodą w postaci statuetki. Poza tym organizator konkursu spośród nominowanych firm dokona wyboru jednego pracodawcy, który otrzyma nagrodę Grand Prix.

-  Cieszę się, że w Gdańsku są pracodawcy, którzy współpracując z gdańskimi szkołami udowadniają, że jest możliwe podnoszenie kompetencji młodych „zawodowców”, zarażanie ich pasją do wykonywanego zawodu i przygotowywanie do płynnego wejście na rynek pracy. Tylko razem możemy budować programy szkolenia zawodowego - podkreśla Piotr Kowalczuk. - Młodym gdańszczanom zaś powtarzamy za pracodawcami - „Masz zawód i praktykę, masz pracę”.

W tym roku „Tydzień zawodowca” odbędzie się między 5 a 10 marca. W programie jest m. in. wizyta w Centrum Rozwoju Talentów, targi szkół, „Dzień Techniki” i dni otwarte w szkołach.

Osoba do kontaktu ws. konkursu: Katarzyna Chęsy  tel. 58 3236720


Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia umieszczone są w załączniku poniżej.

Regulamin (121.96 KB)

Formularz (122 KB)