• Start
  • Wiadomości
  • Szpital Psychiatryczny planuje znów przyjmować pacjentów - około 8 maja

Szpital Psychiatryczny planuje znów przyjmować pacjentów - około 8 maja

Kilkaset wykonanych testów, stosunkowa bardzo mała liczba zakażeń (26 przypadków) zarówno wśród personelu, jak i pacjentów - to bilans trwającej od ponad tygodnia epidemii koronowirusa w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku.
( 05.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku. Zakończenie drugiej tury badań pozostałej części pracowników oraz hospitalizowanych pacjentów planowane jest do końca bieżącego tygodnia. Z tego względu otwarcie Izby Przyjęć planowane jest na ok. 8 maja
Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku. Zakończenie drugiej tury badań pozostałej części pracowników oraz hospitalizowanych pacjentów planowane jest do końca bieżącego tygodnia. Z tego względu otwarcie Izby Przyjęć planowane jest na ok. 8 maja
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku objęty kwarantanną

 

W poprzednich komunikatach prasowych władze placówki informowały o sukcesie utrzymania ciągłości funkcjonowania znacznej części szpitala, mimo potencjalnie dużego ogniska koronawirusa. Jedyną strukturą lecznicy wyłączoną całkowicie z jego działalności była Izba Przyjęć. Wraz z rozwojem niezwykle trudnej i dynamicznej sytuacji, informowano o kolejnych terminach, do których zamknięta pozostanie Izba. Początkowo podjęto decyzję o 3 maja, który był terminem wstępnym o charakterze orientacyjnym, a następnie wydłużono go o kolejne trzy dni. Ustalenia te uzgadniane były w porozumieniu z odpowiednimi organami - Wojewódzką i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, a także władzami województwa.

Kroki te zostały poprzedzone koniecznością zapewnienia wymaganej liczby personelu medycznego celem kontynuowania leczenia niemal 200 pacjentów hospitalizowanych na terenie szpitala. Jednak z uwagi na wdrożone procedury mające zminimalizować ryzyko transmisji SARS-CoV-2, na znaczną część personelu szpitala sanepid nałożył decyzję o kwarantannie domowej. 

Zakończenie drugiej tury badań pozostałej części pracowników oraz hospitalizowanych pacjentów planowane jest do końca bieżącego tygodnia. 

Z tego względu otwarcie Izby Przyjęć planowane jest na ok. 8 maja.

 

- Przyjmowanie nowych pacjentów w sytuacji, gdy nie mamy całkowitej pewności, iż wszyscy nasi pacjenci oraz pracujący personel są zdrowi pod kątem zakażenia koronawirusem byłoby działaniem skrajnie nieodpowiedzialnym, narażającym na rozprzestrzenianie się wirusa wśród zdrowych osób. Planujemy otwarcie Izby Przyjęć, a tym samym wznowienie ruchu chorych wraz z otrzymaniem wszystkich wyników z drugiej tury badań na obecność SARS-CoV-2 – podsumowuje Mariusz Kaszubowski, nowy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Gdańsku.

 

Autor: Lidia Metel-Czarnowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego