• Start
  • Wiadomości
  • Szczepienie to szansa. Czas wzmocnić branżę - apeluje prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Szczepienie to szansa. Czas wzmocnić branżę - apeluje prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Branża turystyczna to niezwykle istotna gałąź gospodarki, która najmocniej poczuła negatywny wpływ pandemii COVID-19. Z tego powodu Gdańska Organizacja Turystyczna wystąpiła z apelem do Prezesa Rady Ministrów o możliwe przyspieszenie szczepień.
13.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Szczepienia są szansą dla branży turystycznej, która potrzebuje pomocy od państwa
Szczepienia są szansą dla branży turystycznej, która potrzebuje pomocy od państwa
fot. mat. GOT

 

 

Zamknięte hotele, puste restauracje, transport i przewodnicy bez klientów. To smutna rzeczywistość branży turystycznej, która jeszcze niedawno kwitła. W roku 2019 do Gdańska przyjechało rekordowe 3,5 mln gości. Dla porównania, w roku 2020 - już niespełna 2 mln, a przecież turystyka to dochody i miejsca pracy dla tysięcy ludzi (ok. 1,4 mln miejsc). Wszystkie te obiekty i ludzie to niezwykle istotna część polskiej gospodarki. Przyspieszone szczepienie są szansą na szybsze otwarcie. Szansą na powrót pracowników oraz na zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkich klientów.

- Z ankiety przeprowadzonej przez GOT wynika, że ponad 84 proc. przedstawicieli branży bardzo chętnie poddałoby się wcześniejszemu szczepieniu, co byłoby szansą na szybsze otwarcie i pozytywny impuls dla całej gospodarki - mówi Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obcy los turystyki, o aktywne włączenie się i wsparcie naszego apelu. 

Turystyka potrzebuje wsparcia, jak nigdy wcześniej. Potrzebuje nadziei i nowego otwarcia, do którego walnie mogą przyczynić się szczepienia, zapewniając ciągłość funkcjonowania i bezpieczeństwo dla wszystkich, nie tylko pracowników.

Zachęcamy do wspierania akcji #SzansaDlaTurystyki. Zdrowa turystyka, to przecież bardzo ważny czynnik dla zdrowia całej gospodarki.

 

Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej w składzie Rady POT

Decyzją Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina, Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej znalazł się w składzie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji. 

Rada składa się z 18 osób. Sześć osób to przedstawiciele administracji rządowej, kolejnych sześciu to przedstawiciele samorządów. Radę uzupełnia sześć osób reprezentując branżę turystyczną.

Rada nadzoruje pracę POT. Do jej kompetencji należy między innymi przyjmowanie projektów rocznych planów finansowych i programów działania POT, zatwierdzanie rocznych sprawozdań z działalności i finansowych POT, określanie zasad wynagradzania pracowników POT i wymaganych kwalifikacyjnych tych pracowników. Rada opiniuje też kandydatów na stanowisko prezesa i wiceprezesów POT, a na pierwszym posiedzeniu wyłoni swojego przewodniczącego. Jednym z pierwszych zadań jakie będzie musiała podjąć Rada będzie zaopiniowanie zmian w statucie Polskiej Organizacji Turystycznej.

oprac. AU

TV

7:10 do Walencji, czyli jak działa lotnisko?