• Start
  • Wiadomości
  • Szczepienie bez wysiadania z samochodu. Obok IKEA pierwszy punkt drive-thru w Gdańsku

Szczepienie bez wysiadania z samochodu. Obok IKEA pierwszy punkt drive-thru w Gdańsku

Od 29 kwietnia, w ramach Narodowego Programu Szczepień, uruchomiony zostanie pierwszy punkt drive-thru do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19, który zlokalizowany zostanie na parkingu obok sklepu IKEA przy obwodnicy Trójmiasta.
28.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Centrum Handlowe Matarnia. Punkt szczepień drive-thru zlokalizowano obok sklepu IKEA
Centrum Handlowe Matarnia. Punkt szczepień drive-thru zlokalizowano obok sklepu IKEA
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


W nowym punkcie szczepień drive-thru wykwalifikowany personel będzie mógł wykonać co najmniej 1000 szczepień w ciągu tygodnia, a skorzystać z nich będą mogły wszystkie osoby, które spełniają kryterium wieku, posiadają skierowanie w systemie i zarejestrują się online lub poprzez infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia – pod numerem telefonu 989.

- Uruchomienie punktu szczepień w Gdańsku to decyzja, dzięki której Centrum Medyczne Damiana może przyczynić się przyspieszenia programu szczepień i powrotu do normalności. Na ten moment każdego dnia będziemy wykonywać 200 szczepień. Z czasem, w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony pacjentów, liczba ta może zostać zwiększona, a punkt rozbudowany – mówi Dominika Korczak, dyrektor ds. komunikacji i oferty produktowej z Centrum Medycznego Damiana.

Punkt uruchomiony jest przez Centrum Medyczne Damiana oraz Fundację Medicover i spełnia wszystkie wymogi określone przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Precyzyjnie definiują one zasady związane z lokalizacją punktu, personelem, dojazdem, a także liczbą szczepień możliwych do wykonania w ciągu jednego dnia.

W punkcie szczepień docelowo może być szczepionych 1000 osób tygodniowo
W punkcie szczepień docelowo może być szczepionych 1000 osób tygodniowo
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


Punkt znajduje się na parkingu sklepu IKEA przy zjeździe z obwodnicy Trójmiasta. Jest on dobrze widoczny, a dodatkowo dojazd do niego został precyzyjnie oznaczony, dzięki czemu każda osoba, która zdecydowała się na szczepienie, nie będzie mieć problemów z dotarciem do celu. Co istotne, jest to pierwszy punkt uruchomiony w formie drive-thru w Gdańsku, dlatego osoby przybywające na szczepienie mogą je otrzymać szybko i bez konieczności wysiadania z samochodu.

Cieszymy się, że razem z naszymi partnerami mogliśmy uruchomić testowy punkt szczepień drive-thru właśnie na terenie IKEA i Parku Handlowego Matarnia w Gdańsku. Wśród kluczowych priorytetów IKEA jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i klientów, dlatego niezmiennie jesteśmy zainteresowani stworzeniem możliwości szybkiego i bezpiecznego zaszczepienia jak największej liczby osób – mówi Anita Ryng, Dyrektorka ds. Komunikacji IKEA Retail.

Punkt podzielony jest na trzy wymagane strefy – namiot do rejestracji, miejsce wykonania szczepienia oraz stanowisko postojowe – po otrzymaniu szczepienia każda osoba musi bowiem odczekać przynajmniej 20 minut przed powrotem do domu. Na miejscu obecny jest także lekarz oraz wykwalifikowana kadra medyczna.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 20:00 oraz w soboty.