• Start
  • Wiadomości
  • Święto miłości w Ratuszu Głównego Miasta. Medale dla długoletnich par małżeńskich

Święto miłości w Ratuszu Głównego Miasta. Medale dla długoletnich par małżeńskich

Tradycyjnie już w ostatnią środę miesiąca, 27 lutego trzydzieści par małżeńskich uroczyście obchodziło jubileusz 65, 60, 55 i 50-lecia pożycia małżeńskiego. - Jestem Wam bardzo wdzięczna, że swoim życiem dajecie przykład, że warto iść razem przez życie - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska.
( Publikacja: 27.02.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Godyczolowka
Trzydzieści par świętowało w środę 27 lutego 2019 roku jubileusz 65, 60, 55 i 50-lecia pożycia małżeńskiego w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku  
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Podczas jubileuszu Aleksandra Dulkiewicz wręczyła parom świętującym lata wspólnego życia medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie celebrujący rocznicę 50 lat razem otrzymali ordery prezydenta RP. Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński.

Uroczystości odbyły się w Ratuszu Głównego Miasta w Wielkiej Sali Wety przy ulicy Długiej w Gdańsku.

Cierpliwość, mówienie co się myśli w sposob życzliwy, nie trzymanie urazy w sobie, żadnych “cichych dni” - to sposób pani Kazimiery i Franciszka Witkowskich na wspólne życie. Państwo Witkowscy otrzymali medal z rąk prezydent Dulkiewicz za wspólnie przeżyte 60 lat.



godydwa
Jubialci otrzymali medale, gratulacje, dyplomy i upominki z rąk Aleksandry Dulkiewicz pełniącej obowiązki prezydenta Gdańska
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


- Doczekaliśmy się trzech synów, ośmiorga wnukw i jednego prawnuczka - powiedzieli państwo Witkowscy z Gdańska podczas uroczystości. - Wspólnie przeżyć 60 lat to jest i wielki wysiłek i radość z codzienności.

- Podstawą tak długiego stażu razem jest po prostu miłość - mówią Teresa i Józef Wojciechowscy, którzy otrzymali medal za 50 lat pożycia małżeńskiego. - Jak nam się to udało? No więc na pewno dzięki uczuciu, pokorze do życia, wspólnym celom do realizacji.

Dodatkowo wszyscy odznaczeni otrzymali kwiaty, listy gratulacyjne i drobne upominki. Jubilaci i ich goście wznieśli też toast lampką szampana.


godytrzy
Miłość, cierpliwość, wspólny cel, brak cichych dni - każda z par ma swój sposób na długoletni związek
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


- Jestem wam bardzo wdzięczna za to ze swoim życiem dajecie przykład swoim dzieciom, wnukom, sąsiadom - powiedziała Aleksnadra Dulkiewcz. - Pokazujecie że warto być razem,  iść przez życie ramię w ramię, znosić trudności i przeciwności losu. Dziękuję Wam też za to że nasze miasto wygląda tak jak wyglada. To też wasza praca, wasz wkład. Dzisiejszy dzień to święto milosci.