• Start
  • Wiadomości
  • Świat gitarowej magii. Mark Knopfler wystąpił w Ergo Arenie

Świat gitarowej magii. Mark Knopfler wystąpił w Ergo Arenie

W czwartkowy wieczór 11 czerwca w Ergo Arenie wystąpił Mark Knopfler, jeden z najlepszych gitarzystów świata. Muzyk zagrał w Polsce tylko dwa koncerty. Zobacz relację wideo z tego wydarzenia.
( Publikacja: 12.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mark Knopfler na koncercie w Ergo Arenie
Mark Knopfler na koncercie w Ergo Arenie
zdj. Fotobank.pl/Ergo Arena

 

Mark Knopfler to jeden z najbardziej uznanych artystów muzyków, niegdyś lider słynnej grupy Dire Straits. Na swoim koncie ma też wspólne projekty z innymi gwiazdami. Lista jest bardzo długa m.in. ze Stingiem, Bobem Dylanem, Tiną Turner czy Erikiem Claptonem. Ma swój niepowtarzalny styl, brzmienie jego gitary jest bardzo charakterstyczne i rozpoznawalne.

Mark Knopfler zagrał w Polsce tylko dwa koncerty
Mark Knopfler zagrał w Polsce tylko dwa koncerty
zdj. Fotobank.pl/Ergo Arena


Do Polski przyjechał w ramach swojej tegorocznej trasy „Down The Road Wherever” tylko na dwa koncerty. Oprócz Ergo Areny wystąpił też w Krakowie w Tauron Arenie. Jak sam mówi: "Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie – podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków – to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.”
 
Knopfler nie zagrał wprawdzie zbyt wielu przebojów Dire Straits, ale i tak własne kompozycje, które zaprezentował zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Płyta „Down The Road Wherever” zawiera 14 jego nowych utworów. Kto nie był na gdańskim koncercie niech żałuje. Pewnym pocieszeniem może też być relacja z występu.

Zobacz wideo: