• Start
  • Wiadomości
  • Stypendia marszałka dla młodych sportowców - najwięcej zawodników i zawodniczek z Gdańska

Stypendia marszałka dla młodych sportowców - najwięcej zawodników i zawodniczek z Gdańska

Marszałek Mieczysław Struk wręczył stypendia 50. młodym sportowcom z województwa pomorskiego. Odnoszący sukcesy w przeróżnych dyscyplinach sportowcy będą otrzymywać wsparcie przez 10 miesięcy.
( Publikacja: 28.02.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Decyzje stypendialne oprócz marszałka Mieczysława Struka wręczał także m.in. gdański mistrz wioślarstwa Adam Korol
Decyzje stypendialne oprócz marszałka Mieczysława Struka wręczał także m.in. gdański mistrz wioślarstwa Adam Korol
Natalia Kłopotek-Główczewska


Wśród 50 stypendystów w tym roku najwięcej jest osób z Gdańska (28), Sopotu (7) oraz Kartuz (4), ale wsparcie finansowe od Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymają także sportowcy z Gdyni, Bytowa, Chojnic, Kościerzyny i Wejherowa.

Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach:

- juniora młodszego (200 zł mies.),

- juniora (350 zł mies.),

- i młodzieżowca (700 zł mies.)


Warto zaznaczyć, że wśród stypendystów są także zawodnicy niepełnosprawni.

Łącznie na wsparcie dla obiecujących młodych zawodników Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył w tym roku ponad 220 tys. zł.

- Po raz dziesiąty samorząd pomorski wyróżnił najzdolniejszych sportowców – powiedział podczas uroczystości marszałek Mieczysław Struk. – Te pieniądze to nasz wkład w ich rozwój, nieustający progres. Chcemy stworzyć sportowcom jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów. Niezmiernie cieszy nas, że reprezentują nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej. Podziękowania należą się także rodzicom, wychowawcom i trenerom, bo niewątpliwe sukcesy młodych, to także ich zasługa – zaznaczył marszałek.

Na uroczystości wręczenia stypendiów obecny był m.in. gdański wioślarz, czterokrotny mistrz świata Adam Korol. Życzył młodym sportowcom przede wszystkim cierpliwości w dążeniu do celu, podkreślając, że sam medal olimpijski zdobył dopiero w wieku 34 lat.

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla sportowców przyznawane są od 2009 r. Jedne z pierwszych stypendystek programu to m.in. olimpijka Angelika Cichocka (lekkoatletyka) oraz mistrzyni Europy Paula Wrońska (strzelectwo sportowe).