• Start
  • Wiadomości
  • Strefa Społeczna w ramach obchodów 4 czerwca - zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne

Strefa Społeczna w ramach obchodów 4 czerwca - zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne

Od 1 do 4 czerwca, w ramach odbywającego się w Gdańsku Święta Wolności i Solidarności zorganizowana zostanie STREFA SPOŁECZNA, w której gospodarzami będą organizacje społeczne. Celem strefy jest pokazanie, jak zmienia się Polska dzięki aktywności organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Na zgłoszenia chętni mają czas do 10 maja.
06.05.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
strefa

 

Strefa Społeczna ma pokazać wieloletni dorobek organizacji społecznych, czyli wszystko to, co by się w Polsce nie wydarzyło, gdyby nie odpowiedzialność i zaangażowanie sektora pozarządowego. Ma opowiedzieć, jak działają organizacje, jakie są obszary ich aktywności, kim są ludzie w nich pracujący i ci, którzy korzystają z ich wsparcia. Pragniemy porozmawiać o tym, jak lepiej budować przyszłość.

W ramach strefy przewiduje się utworzenie stanowisk, w których wyłonione organizacje będą mogły w sposób aktywny zaprezentować swoje kompetencje, osiągniecia oraz zainteresowania. Organizatorom zależy na szerokiej reprezentacji rożnych środowisk oraz zaprezentowanie oferty, która będzie atrakcyjna dla jak największej liczby osób odwiedzających strefę.

- Chciałabym bardzo, żebyśmy wszyscy poczuli się współtwórcami tego święta - podkreślała na konferencji prasowej prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 

Organizacje mogą skorzystać ze wsparcia finansowego na pokrycie kosztów podróży i pobytu w Gdańsku oraz na realizację programu.

- Chcemy, żeby strefa społeczna Święta Wolności i Solidarności była miejscem otwartej debaty Polaków na temat Polski, Europy i Świata – mówi Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej


Istnieje możliwość składania zgłoszeń wspólnych.

Formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie 2019gdansk.pl można wysyłać do 10 maja 2019 r.


Informacji udziela:

Dobrawa Morzyńska
mail: DMorzynska@fundacjagdanska.pl

 

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy