• Start
  • Wiadomości
  • Strefa Społeczna w ramach obchodów 4 czerwca - zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne

Strefa Społeczna w ramach obchodów 4 czerwca - zapraszamy organizacje pozarządowe i grupy nieformalne

Od 1 do 4 czerwca, w ramach odbywającego się w Gdańsku Święta Wolności i Solidarności zorganizowana zostanie STREFA SPOŁECZNA, w której gospodarzami będą organizacje społeczne. Celem strefy jest pokazanie, jak zmienia się Polska dzięki aktywności organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Na zgłoszenia chętni mają czas do 10 maja.
( Publikacja: 06.05.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
strefa

 

Strefa Społeczna ma pokazać wieloletni dorobek organizacji społecznych, czyli wszystko to, co by się w Polsce nie wydarzyło, gdyby nie odpowiedzialność i zaangażowanie sektora pozarządowego. Ma opowiedzieć, jak działają organizacje, jakie są obszary ich aktywności, kim są ludzie w nich pracujący i ci, którzy korzystają z ich wsparcia. Pragniemy porozmawiać o tym, jak lepiej budować przyszłość.

W ramach strefy przewiduje się utworzenie stanowisk, w których wyłonione organizacje będą mogły w sposób aktywny zaprezentować swoje kompetencje, osiągniecia oraz zainteresowania. Organizatorom zależy na szerokiej reprezentacji rożnych środowisk oraz zaprezentowanie oferty, która będzie atrakcyjna dla jak największej liczby osób odwiedzających strefę.

- Chciałabym bardzo, żebyśmy wszyscy poczuli się współtwórcami tego święta - podkreślała na konferencji prasowej prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 

Organizacje mogą skorzystać ze wsparcia finansowego na pokrycie kosztów podróży i pobytu w Gdańsku oraz na realizację programu.

- Chcemy, żeby strefa społeczna Święta Wolności i Solidarności była miejscem otwartej debaty Polaków na temat Polski, Europy i Świata – mówi Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej


Istnieje możliwość składania zgłoszeń wspólnych.

Formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie 2019gdansk.pl można wysyłać do 10 maja 2019 r.


Informacji udziela:

Dobrawa Morzyńska
mail: DMorzynska@fundacjagdanska.pl