• Start
  • Wiadomości
  • Stogi. Budowa ul. Nowej Portowej dobiega końca. Wygodniejszy dojazd do portu i DCT

Stogi. Budowa ul. Nowej Portowej dobiega końca. Wygodniejszy dojazd do portu i DCT

Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego powstaje kolejny odcinek drogi w ramach programu budowy wewnętrznego układu drogowego. Ułatwi ona dojazd z PCI m.in. do gdańskiego portu. Inwestycja zakończy się pod koniec lipca br.
22.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dobiega końca budowa ul. Nowej Portowej
Dobiega końca budowa ul. Nowej Portowej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Zakończono już budowę jezdni i chodnika. Obecnie trwają prace wykończeniowe na trasie, prowadzone są także ostatnie działania związane z budową obiektu mostowego, które powinny zakończyć się w najbliższych dniach.

Pomorskie Centrum Inwestycyjne to teren przeznaczony na działalność zarówno o charakterze produkcyjnym, jak i usługowym. Zlokalizowane jest w sąsiedztwie Trasy Sucharskiego. Zajmuje powierzchnię 55 hektarów,  w 2015 roku oddano do użytku na jego terenie biurowiec "Koga".

W ramach trwającej inwestycji zbudowano jezdnię o długości około 500 metrów wraz z chodnikami. Zamontowano także oświetlenie, wybudowano kanalizację deszczową i sieć wodociągową. Zaplanowano także zabezpieczenie rurociągów naftowych Grupy Lotos S.A i PERN „Przyjaźń” S.A., nowa droga biec będzie bowiem częściowo nad wspomnianymi rurociągami.

 

  Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na projekt i budowę 30 nowych wiat przystankowych

 

Inwestycję realizuje firma STRABAG Sp. z o.o, a nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Jej koszt to 13,7 mln złotych. Prace powinny zakończyć się do 31 lipca br.

Budowa ul. Nowej Portowej jest jednym z elementów programu budowy wewnętrznego układu drogowego, którego celem jest komercjalizacja terenów położonych w granicach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI) wzdłuż Trasy Sucharskiego, rozciągających się w stronę Portu Gdańsk i Terminala DCT.

Trwają jeszcze ostatnie prace związane z budową mostu
Trwają jeszcze ostatnie prace związane z budową mostu
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku