• Start
  • Wiadomości
  • Rynek w Oliwie wraca po modernizacji: więcej stoisk handlowych, vintage i imprezy tematyczne

Rynek w Oliwie wraca po modernizacji: więcej stoisk handlowych, vintage i imprezy tematyczne

W sobotę, 8 maja, po raz pierwszy będzie można zrobić zakupy na zmodernizowanym placu targowym Rynku w Oliwie, poznać kilkunastu nowych sprzedawców z branży spożywczej, a później do wieczora robić zakupy na targu vintage. Najbliższy weekend na Rynku w Oliwie otwiera całą serię sprawdzonych i nowych wydarzeń zaplanowanych na sezon 2021.
( 07.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kwietna Oliwa, edycja 2020
Kwietna Oliwa, edycja 2020
Fot. Inicjatywa Miasto

 

Pisaliśmy już o zmianach “programowych”, ale także infrastrukturalnych na oliwskim rynku, które są częścią projektu “Na Rynek - Strategia Regeneracji Rynków” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto we współpracy z Politechniką Gdańską i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

W najbliższą sobotę, 8 maja, odwiedzający będą mogli zobaczyć efekty kompleksowego remontu nawierzchni placu, ale przede wszystkim skorzystać z oferty większego niż dotąd grona sprzedawców. 

Plac targowy został wyłożony kostką brukową, dzięki czemu powiększyła się powierzchnia dostępna dla sprzedawców i kupujących. Całość uzupełniają siedziska i ławki oraz spora liczba donic z roślinnością. Na rynku zachowano wszystkie drzewa, otoczono je ozdobnymi zieleńcami, założono również ogrody deszczowe odprowadzające wodę opadową, poprawiając dzięki temu także warunki dla roślin otaczających plac.

Pierwszy dzień w nowej odsłonie - sobota (8 maja) rozpocznie się od rynku spożywczego, na zakupy przyjść można w godzinach 6 - 13. Do kupców wiernych targowisku od lat dołączą m.in. Miody Jakubowe, wytwórcy przetworów warzywnych i owocowych z Liniewa i Janówka, prawdziwych serów z gospodarstwa Kaszubska Koza, a także tradycyjnego pieczywa z Pracowni Wypieków. Zakupom towarzyszyć będą degustacje, muzyka, poranna kawa. Sprzedawcy oferować będą także gotowe posiłki na wynos. 

Po zakończeniu tradycyjnego rynku spożywczego, tego samego dnia między godziną 14 a 20 odbędzie się wydarzenie pn. Vintage Oliwa. Będzie tu można kupić specjalnie wyselekcjonowane ubrania w stylu vintage i spędzić czas przy muzyce i jedzeniu.

W niedzielę (9 maja) w godzinach 9 - 15 na rynek powróci zaś tradycyjny Pchli Targ dla kolekcjonerów i zbieraczy.

 

Obie inicjatywy będą się odbywać w każdy weekend do końca września.Kolejne wydarzenia maja to:

  • Kwietna Oliwa (16 maja) - możliwość zakupu i wymiany roślin;
  • Eko Rynek w Oliwie (23 maja) - oferta naturalnych produktów, m.in. środków czyszczących i kosmetyków;
  • Słodki Rynek (30 maja) - szeroki wybór słodkości tuż przed Dniem Dziecka.

 

Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany sprzedażą w trakcie wydarzeń na Rynku, proszony jest o kontakt mailowy na adres: kontakt@rynekwoliwie.pl.

Więcej szczegółów na temat otwarcia i zbliżających się wydarzeń znaleźć można na fanpage`u Rynek w Oliwie na Facebooku. Poniżej - kalendarium na najbliższe miesiące:

kalendarzwydarzen2021

 

Oferta oliwskiego rynku zwiększa się, ale tradycyjne dni handlowe pozostają bez zmian - handel odbywa się w środy i soboty między godziną 6 a 13. Sprzedaż prowadzona jest przy zachowaniu wszelkich aktualnie obowiązujących obostrzeń i rygorów sanitarnych.

 Projekt modernizacji Rynku w Oliwie jest pilotażowym działaniem, które docelowo ma przyczynić się do regeneracji podobnych targowisk w Polsce. Jest to część programu pn. „Na Rynek - Strategia Regeneracji Rynków”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywę Miasto, Politechnikę Gdańską, Akademię Sztuk Pięknych, a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Na rynku w najbliższym czasie odmalowany zostanie jeszcze budynek hali targowej, zawisną na nim nowe szyldy informacyjne dla całego budynku i dla poszczególnych sklepów. Projekt nowego placu targowego został zatwierdzony przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.