• Start
  • Wiadomości
  • Spotkanie z gdańskimi restauratorami. Udział wzięło blisko 100 przedstawicieli branży gastronomicznej

Spotkanie z gdańskimi restauratorami. Udział wzięło blisko 100 przedstawicieli branży gastronomicznej

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy branży gastronomicznej ze strony miasta? Jakie rozwiązania już wdrożono, a nad jakimi udogodnieniami trwają prace? O tym jak miasto wspiera gastronomię opowiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju oraz przedstawiciele jednostek miejskich na co dzień współpracujących z restauratorami.
04.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
gastronomia
fot. www.gdansk.pl

 

Zaproszenie na spotkanie z branżą gastronomiczną zostało skierowane do ponad 100 przedsiębiorców mających swoje lokale nie tylko na terenie Śródmieścia, ale również w innych dzielnicach Gdańska. W spotkaniu, które odbyło się za pomocą aplikacji teams udział wzięła większość z zaproszonych restauratorów. Podczas spotkania w sposób kompleksowy zaprezentowano już wdrożone formy pomocy jak również zaplanowane na najbliższy czas działania, które mają wspomóc branżę gastronomiczną w naszym mieście.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Gdańskiego Urzędu Pracy, Gdańskich Nieruchomości, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Targów Gdańskich oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej UMG.

- W tym niełatwym dla nas wszystkim czasie skupiamy się na dwóch priorytetach. Po pierwsze zależy nam na wykorzystaniu wszystkich instrumentów, żeby zapewnić podmiotom przetrwanie. Po drugie, przygotowujemy się tak do odmrożenia gospodarki, aby zapewnić sprawne i zgodne z przepisami sanitarnymi ponowne uruchomienie gastronomii. Stąd z jednej strony czynsze, zawieszenie niektórych form płatności, z drugiej umożliwienie po otwarciu wykorzystania przestrzeni publicznych pod ogródki, czy działania w zakresie promocji turystycznej - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska.

Podczas spotkania przedsiębiorcy otrzymali informacje o możliwościach wsparcia takimi formami pomocowymi jak pożyczki czy dofinansowania, które można uzyskać za pośrednictwem Gdańskiego Urzędu Pracy. Pracownicy Gdańskich Nieruchomości oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej omówili szczegółowo, jakie możliwości mają restauratorzy w ich obszarach działalności. Szczegóły wsparcia dostępne są w załączonych prezentacjach. Gdańska Organizacja Turystyczna we współpracy z Biurem Prezydenta przygotowała akcję promocyjną, która ma przyczynić się do ożywienia ruchu turystycznego po okresie restrykcji w życiu społecznym. Podczas spotkanie nie tylko prezentowano formy pomocy, ale również odpowiadano na konkretne pytania i dawano wskazówki gdzie i w jaki sposób można uzyskać pomoc.


Prezentacje przedstawione podczas spotkania z restauratorami: 

Wsparcie przedsiębiorców w związku z epidemią przez Gdańskie Nieruchomości (751.5 KB)

Gospodarka odpadami komunalnymi (868.48 KB)

Warunki i stawki dla ogródków gastronomicznych (1.22 MB)

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów