Sport i rozrywka. Stadion Letni w Brzeźnie już działa

Na plaży w Brzeźnie, w pobliżu mola już po raz trzeci zbudowany został sezonowy obiekt sportowy - Stadion Letni. Korzystać z niego mogą mieszkańcy Gdańska i odpoczywający nad morzem turyści. Rozgrywane też tu będą zawody sportowe.

Sport i rozrywka. Stadion Letni w Brzeźnie już działa
A
A
data publikacji: 23 czerwca 2017 r.

Stadion Letni na plaży w Brzeźnie
Stadion Letni na plaży w Brzeźnie
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

- To jedyny taki obiekt nad Bałtykiem, bo PGE Stadion Letni, zlokalizowany tuż obok mola w Brzeźnie, łączy w sobie sport i kulturę – mówi jego operator, słynny polski piłkarz ręczny, były zawodnik kadry narodowej szczypiornistów Artur Siódmiak.

Obiekt (dwa duże plażowe boiska i część gastronomiczna) zajmuje sporą powierzchni bo aż 5 tys. m kw. Przez cały sezon na Stadionie Letnim w Brzeźnie zaplanowane zostały profesjonalne imprezy sportowe. Operator zakontraktował zawody m.in.: beachsoccera, siatkówki plażowej, piłki ręcznej. Będą też cieszące się dużym zainteresowaniem mistrzostwa strongmenów.

Zobacz relację wideo:

- Współpracujemy z lokalnymi klubami przy organizacji różnych imprez czy zajęć - mówi Siódmiak – Będzie u nas i rugby, i piłka ręczna, i piłka nożna, i siatkówka. Będzie też popularny crossfit. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest harmonogram imprez, każdy – czy to mieszkaniec Gdańska czy turysta - może przyjść potrenować praktycznie za darmo – dodaje nasz znany sportowiec.

Jest też strefa zabaw dla dzieci. Imprez sportowe o randze mistrzowskiej organizowane są przez całe wakacje w każdy weekend. Stadion swoją działalność sezonową zakończy w pierwszych dniach września.

Szczegóły dotyczące imprez na stronie PGE Stadion Letni

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora