• Start
  • Wiadomości
  • Dzień Kota! „ZaKOTani w Gdańsku” - zrób zdjęcie i wygraj nagrody!

Dzień Kota! „ZaKOTani w Gdańsku” - zrób zdjęcie i wygraj nagrody!

Mieszkasz w Gdańsku i opiekujesz kotem lub kotami? Zrób zdjęcie ze swoimi podopiecznymi i weź udział w Konkursie Fotograficznym z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego. Do wygrania karma dla kotów oraz atrakcyjne gdańskie upominki!
( Publikacja: 16.02.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zdjęcie zrobione w lokalu Kotka Cafe w Oliwie

To już druga edycja konkursu, którego nazwa w żartobliwy sposób nawiązuje do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”. Organizatorem Konkursu jest Urząd Miejski w Gdańsku, a jego celem jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień. Tutaj można obejrzeć zdjęcia wyróżnione w ubiegłorocznej edycji.

Aby wziąć udział w tegorocznym Konkursie i zdobyć jedną z dziesięciu równorzędnych nagród, należy w terminie do 28 lutego 2018 roku przesłać jedno zdjęcie na mail zakotani@gdansk.gda.pl

Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich, zamieszkałych na terenie Miasta Gdańska. Zgłaszać można tylko własne, niepublikowane zdjęcia.


Regulamin-konkursu-i-Karta-Zgloszeniowa (69.5 KB)

Jedno zdjęcie – opiekun z kotami

Zdjęcie musi przedstawiać gdańskie koty razem z ich opiekunem (opiekunami). Każdy z uczestników zgłasza do Konkursu jedno zdjęcie w formacie JPEG o pojemności do 8MB i jest zobowiązany dołączyć do niego wypełnioną Kartę Zgłoszenia (skan, zdjęcie) która stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu. W załączniku musimy podać miejsce, w którym wykonano zdjęcie (dzielnicę, ulicę) oraz imiona osób i kotów, które przedstawia.

Fotografie, które najlepiej będą przedstawiać temat Konkursu ZaKOTani w Gdańsku”, wyłoni trzyosobowe Jury pod przewodnictwem Marcina Trykszy – autora i koordynatora Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownika Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Przypomnijmy, że od 2006 roku Gdańsk w ramach programu przekazał mieszkańcom 1210 budek – domków dla kotów, które praktycznie równomiernie „pokryły” miasto. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.


Kot 'Puszek' wpatrzony w zimowy pejzaż na gdańskich Siedlcach


Rozstrzygnięcie Konkursu

Organizator przewiduje przyznanie dziesięciu nagród dla uczestników. Wybrane przez Komisję Konkursową zdjęcia opublikowane zostaną także na stronie internetowej www.gdansk.pl, w mediach społecznościowych Gdańska (Facebook, Twitter) w dniu 7 marca 2018 r.

Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o przyznanych nagrodach w terminie 7 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie.

Przekazanie nagród Zwycięzcom Konkursu nastąpi w wyznaczonym przez Organizatora terminie i miejscu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od opublikowania wyników.